ПроСВІТ, Новини
20/08/2020, 2 коментарі

Відомая берестейська журналістка Оксана Бровач, яка не вперше ставить актуальні питання стосовно протистояння демонстрантів і представників “силових відомств”, опублікувала на своїй сторінці пост який пов’язаний з коментарями Слідчого комітету стосовно смерті Генадія Шутова, жителя Берестя, який став третьою в Республіці Білорусь офіційно визнаною жертвою недавніх подій. Згідно з опублікованою заявою, до Генадія стрілив міліціонер після спроби демонстрантів заволодіти табельною зброєю. 43-річного чоловіка поранено в Бересті, після вертоліт доставив його у військовий шпитал до Мінська, де він після кількох днів не приходячі до тями помер:

Мені постійно говорять, що я задаю дуже багато питань, що я занадто багато хочу знати і що я за це коли-небудь поплачуся. Відчепіться усі. Я дійсно хочу зрозуміти.
У Бересті 11 серпня вогнепальне поранення в основу черепа отримав Генадій Шутов. Сьогодні він помер.
Якщо без емоцій, то що ми маємо.
1. Десь в районі 20-поверхівки на вулиці Московській / Партизанському проспекті, адміністрації Московського району Берестя пізно ввечері стріляли.
2. Є відеозапис з вікна 20-поверхівки, на якій чутно, як хтось кричить “Лежати мордою в підлогу, урод”, чутні постріли і голоси за кадром коментують “Це не менти”, а потім “А цей так і лежить, давай швидку викличемо “.
3. Є ще однин відеозапис, де видно, як у дворі 20-поверхівки стоять машини міліції з мигалками і якісь люди ходять з ліхтариками. За кадром говорять, що там на асфальті велика калюжа крові. Кажуть, що міліція шукає гільзи.
3. На прес-конференції 12 серпня начальник Берестейської міліції генерал-майор Острейко коментує чутки про вбивство чоловіка в 20-поверхівці. Каже, що вбивства не було, людина поранена, вогнепальне поранення не доведено, винний не знайдений.
4. В той же день МВС публікує прес-реліз про те, що в ніч з 11 на 12 серпня на міліцію в Бересті нападала група агресивно налаштованих громадян з арматурою, міліція стріляла на ураження, один з нападників поранений. Де була стрілянина, хто поранений – не повідомляється.
5. Після цього випадку ходили чутки, що стріляв чоловік неслов’янської зовнішності з бородою і в джинсах. Інші чутки говорили про те, що стріляла міліція в цивільному.
6. До кінця невідомо, чи були в ніч на 12 серпня в районі 20-поверхівки якісь протестні виступи. Те, що я бачила сама:
– близько 22:30 чогось схожого на групу протестуючих в районі Палацу культури, адміністрації та 20-поверхівки не було, люди підходили до журналістів і питали: “А де все протестуючі?” Колега відповідав, що вже всі розбіглися або ховаються у дворах. Кілька людей неподалік від колишнього магазину “Бересть” ріденько вигукували якісь кричалки на адресу міліції, вже не пам’ятаю, які, але швидко замовкли;
– очевидці говорили, що до цього, між 21 і 22, стріляв ОМОН, демонстрантів ганяли по парку воїнів-інтернаціоналістів;
– є відео, як ОМОН бігає біля адміністрації, коли було ще світло, але вже сідало сонце (видно по відображенню в вікнах).


Що з цього випливає? Ми не знаємо, чи був Генадій Шутов на акції протесту. Ми не знаємо, чи були якісь протестуючі в тому районі пізно ввечері, коли стріляли в Генадія Шутова. Ми не знаємо, чи можна назвати тих людей, які, можливо, були тоді на вулиці, демонстрантами, і чи мав до них відношення Геннадій Шутов.
Ми не знаємо, стріляла в нього міліція або хтось інший. Якщо міліція, то чому тоді поранення в потилицю – він що, тікав і кидав арматуру через плече, і цим представляв загрозу, так, виходить? Якщо не міліція, то чому досі не заявлено про порушення кримінальної справи?

Питань багато, але саме пошук відповідей на них дозволить наблизитись до істини, прояснити як насправді дійшло до трагедії і хто в ній винен.

2 thoughts on “”

Залишити відповідь