Місця, де можна повиснути догори дригом і заснути до весни

ПроСВІТ, На здоров'я
22/12/2021, Leave a comment

В Національному парку «Біловезька пуща» провели незвичайну пошукову експедицію – розшукували місця зимівок кажанів. Виявилося, що територія національного парку має в своєму розпорядженні достатню кількість таких місць, а точніше – об’єктів.

вухані звичайні

Влітку лісовий масив пущі – будинок більшості видів рукокрилих країни. Але для виживання кажанів у зимовий період їм необхідні приміщення, в яких навіть у мороз зберігається плюсова температура, необхідна вологість, повний спокій і, до того ж, відсутність світла. Тобто такі, де можна просто повиснути догори дригом і спокійно заснути до весни.

На території Біловезької пущі та її охоронної зони розташована безліч господарських будівель, підвалів, споруд оборонного призначення, що вже не використовуються (або використовуються як склади): військові ангари, колишні командні пункти та інші підземні будівлі, що умовно відповідають потребам рукокрилих і дозволяють їм у комфортних умовах проводити зиму в сплячці.

широковух звичайний

Щоб пережити зиму, рукокрилі використовують там будь-які укриття: штукатурка, що відшарувалася, фарба, тріщини і ущелини в бетоні, що відстала від стін, і, навіть, коробки електропроводки. Найчастіше на зимівлях можна побачити широковуха звичайного. Другий по зустрічальності на зимівлі вид вухань звичайний.

У ході пошуків були виявлені місця зимової сплячки кажанів: широковуха звичайного (II категорія охорони Червоної книги Республіки Білорусь), нічниці війчаста (III категорія охорони Червоної книги Республіки Білорусь), нічниці водяної, вухань звичайний і, можливо, вуханя австрійського (IV категорія охорони Червоної книги Республіки Білорусь), пергача пізнього. У зв’язку з тим, що рукокрилих взимку забороняється турбувати, огляд приміщень проводився надзвичайно швидко, види визначалися безконтактно і лише в деяких випадках тварин вдалося сфотографувати.

нічниця водяна

За результатами проведеного дослідження на багато місць масових зимівок кажанів будуть складені паспорти, а самі об’єкти будуть передані під охорону. Насамперед це буде зроблено для видів, занесених до Червоної книги Білорусі. Для найуразливіших видів науковці також займуться пошуком способів покращення умов зимівлі.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь