Спалах сказу у Якушах

ПроСВІТ, Новини
04/02/2017, 1 Comment

До Ратнівської районної ветлікарні зателефонував ветлікар сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ратнівський аграрій» і повідомив, що в селі Якушів собака, що знайшов притулок на фермі, поводиться неадекватно.

Як повідомив виконуювач обов’язків начальника Ратнівського управління Держпродспоживслужби Михайло Приступа, ветеринарні фахівці, обстеживши тварину, виявили клінічні ознаки сказу. Собаку негайно ізолювали і спостерігали за ним. Наступного дня він здох. У Волинській регіональній лабораторії ветеринарної медицини за результатами аналізів підтвердили припущення працівників ратнівської ветслужби про хворобу собаки на сказ.

У зв’язку із спалахом сказу у Ратному відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому прийнято рішення про введення в Якушах карантину на 60 днів. Загрозливою зоною оголошено територію населених пунктів села Заброди та лісомисливські угіддя в радіусі п’ять кілометрів.

Станом на 3 лютого проведено вакцинацію 1543 голів худоби на тваринницькому комплексі в Якушах. А потім приступили до вакцинації в індивідуальному секторі. Загалом уже про вакциновано 1608 корів, 136 собак, 35 коней та 186 котів. І вакцинація продовжується.  Крім того, 20 чоловікам, які мали контакт із хворим собакою, у центральній районній лікарні з метою профілактики зробили щеплення проти сказу.

Щодо джерела даного випадку сказу, то, за словами того ж Михайла Приступи, заразником може бути червона лисиця або ж вовки, яких перехожі недавно бачили біля якушівського тваринницького комплексу. Єгерською службою користувачів мисливських угідь буде створено групу по відстрілу бродячих собак, котів, а також червоної лисиці — до норми в мисливських угіддях району.

За матеріалом Волинь

 

1 thought on “Спалах сказу у Якушах”

  1. Вадим сказав:

    Заразився демократиею в Малотитi.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *