ArchEducational International Student Contest 2020 (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
28/11/2020, Leave a comment

В режимі відеоконференції в приміщенні Берестейського міськвиконкому відбувся фінал міжнародного конкурсу студентських проектів ArchEducational International Student Contest 2020 року, на якому було представлено 12 робіт. 

Темою заходу послужили п’ять актуальних майданчиків на території Берестя: ділянка Набережної, обмежена Міським садом і ТЕЦ; плавуча екосело в районі озер Велика і Мала Сої; екосело в межах водно-зеленого діаметру Бреста; місто майстрів і ремісників з оглядовим майданчиком і інфоцентр на місці злиття річок Мухавец і Західний Буг, реконструкція колишнього Госпітального скверу на вулиці Папаніна.


– ArchEducational International Student Contest 2020 є соціальним проектом. Створений він за особистою ініціативою без фінансової підтримки спонсорських та інших засобів. Над проектами, об’єднавшись в групи, працювали майбутні архітектори з Росії, Білорусі, України, Латвії, Казахстану та Фінляндії,  – повідомив ініціатор проведення конкурсу, викладач кафедри інформаційних технологій та аспірант кафедри архітектурного проектування Санкт-Петербурзького державного архітектурно-будівельного університету, уродженець Берестя Данило Черетович.– Для нас це дуже цікавий захід. Ярмарок ідей в незвичайному форматі. В першу чергу нам важливий погляд з боку на об’єкти, які зараз розвиваються в місті або в майбутньому почнуть. Учасники незашореним якимись нормативами або умовами поглядом пропонують дуже цікаві ідеї. Серед представлених робіт є ті, які не тільки можна реалізувати в наших умовах, але і з їх допомогою повністю переосмислити багато території та об’єктів, – каже про результати конкурсу начальник управління архітектури та містобудування міськвиконкому Микола Власюк.

Після закінчення декількох годин онлайн-роботи експертна комісія конкурсу, до якої увійшли білоруські та російські фахівці, вибрала кращу презентацію. У номінації «екосело» перше місце дісталося проекту «GreenWay». Кращою в номінації «Набережна» стала команда «Еспланада Атла», а в номінації «Сквер» були відзначені відразу два проекти – «Інтендантського сквер» і «Land Guard». «Парк Берасце» отримав приз в номінації «За кращу історичну концепцію і глибокий аналіз території».

Гран-прі міжнародного конкурсу одноголосно присудили проекту «Port-prastora» (Лев Світличний, Аким Соколовський, Алсу Аглямутдінова і Вероніка Андрієнко). Дана робота передбачає створення мультифункціонального постіндустріального арт-парку, що включає в себе формування нових громадських міських просторів з максимальним збереженням існуючої забудови і міської набережної, яка ввібрала в себе кращі урбаністичні рішення свого часу. Так, наприклад, уздовж набережної, відповідно до задуму, вирішено відновити туристичний трамвай від міського вокзалу з автентикою місця і максимальним збереженням об’ємно-планувальної структури річкового порту і ремонтних майстерень. Уздовж вузької смуги землі розмістяться дерев’яний павільйон, сад на воді, хостел, пункти громадського харчування та пункти прокату.

Виставка всіх представлених студентських робіт буде експонуватися в круглому залі Берестейського міськвиконкому та Берестейського державного технічного університету. Таку ж виставку планується організувати і в стінах Санкт-Петербурзького державного архітектурно-будівельного університету.

Реалізація запропонованих проектів може сприяти поліпшенню інвестиційного клімату і зовнішньої привабливості міста.

За матеріалом СБ

Залишити відповідь