Lito (VIDEO)

ПроСВІТ, Культура
21/12/2020, 1 Comment

Берестейська традиція продовжує надихати. Однією з найбільших, емоційних, велично-трагічних за образністю музичних прем’єр став відеокліп “Lito”.

Кліп, знятий режисером Юрієм Дзівакив, є частиною проекту  TryNići складається з відомих музикантів: постійних учасників експедицій на Берестейщину Івана Кірчука і Сяржука Доугушава, а також  уродженки Берестейського району оперної співачки Маргарити Левчук. Участь відомого дослідника народного мелосу, відомого концептуальними проектами, лідера гурта “Трійція” Івана Кірчука і співзвучна назва натякає на нову реінкарнацію, продовження згаданої “Трійці”. З іншого боку, назва проекту перекликається з трьома жіночими граціями останніх виборів, бо ж нитки, як відомо в давнину плели пряхи долі. Додами, що в берестейський традиції “нити” є основами матерії.

В основу відеокліпу покладена літня,  жнивна пісня “Ой, літо-літо, літэчко”, записана в 2006 році в селі Спорово Березовського району. На жаль автори не напажились вказати джерело, а прописали його абстрактно, що звичайно ніяк не принижує високої мистецької цінності ні традиційної пісні, ні її сучасного прочитання, яке фантастично перекликається з неміговськими жнивами “Слова о полку Ігоревом”. «Музичний кліп Lito групи TryNići – алюзія на сучасну білоруську дійсність і на події, які відбулися в серпні і тривають досі. Тут кожен побачить свої смисли і паралелі» – повідомляють автори музичного проекту. “Багато символів і метафор – приміряється на себе до сліз,”  – написала у коментарях Василина Данилова. Головною героїнею кліпу стала Маргарита Левчук з оголеного тіла якої, розкритих губ, за задумом режисера, проростають зерна правди.

Ой, літо-літо, літечко,
Поспіло жито-житечко.
Ой, літо-літо, новина,
Поспіло жито, ярина,
Поспіло жито-житечко.
Ой, літо-літо, новина,
Поспіло жито, ярина.”

 

1 thought on “Lito (VIDEO)”

Залишити відповідь