Атомники підтримують компанію вакцинації

ПроСВІТ, На здоров'я
09/10/2021, Leave a comment

Нині в Україні триває п’ятий етап вакцинації, що передбачає щеплення всіх охочих. Зробити це можна в пунктах щеплень чи в центрах масової вакцинації, територіальних обмежень не існує. У місті-супутнику Рівненської АЕС центр вакцинації знаходиться на базі Вараської міської публічної бібліотеки (читальний зал, військомат) за адресою: мікрорайон Перемоги, 23. Для охоплення якомога більшої кількості бажаючих Центр працює щодня з 09:00 до 15:00. Також для зручності відкрито й додатковий пункт вакцинації для працівників РАЕС в адміністративному корпусі КПП-1, який працює лише за попереднім записом. На електростанції формуються списки працівників, які мають намір вакцинуватися, після чого у конкретний час організовується вакцинація безпосередньо на проммайданчику. Щеплення від COVID-19 проводить мобільна бригада Вараського центру первинної медичної допомоги.

На сьогодні імунізація проводиться трьома вакцинами з різними принципами дії: інактивованою – CoronaVac/Sinovac Biotech, що розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech; векторною – AstraZeneca, яку розробили однойменна британо-шведська компанія та Оксфордський університет; мРНК-вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech, розробленою німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

За словами начальника відділу охорони здоров’я РАЕС Наталії Кучерук, перед щепленням пацієнт оглядається лікарем та залишається під спостереженням медичного персоналу впродовж 30 хвилин після вакцинації.

«Усі вказані вакцини схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я та пройшли сертифікацію в Україні. Вважаю, що нині вакцинація – це найефективніший спосіб зупинити стрімке поширення хвороби, у поєднанні із застережними заходами, що вже застосовуються. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно. Це «навчає» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на збудник та рятує від ускладнень та госпіталізації. Щобільше – рятує життя. Тож, саме час зробити вірний вибір!» – наголосила Наталія Кучерук.

На Рівненській АЕС дотримуються протиепідемічних правил у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. Проте вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від COVID–19.

За матеріалом Рівненські новини

 

Залишити відповідь