Базальти і кварцевий пісок

Віктор Місіюк, На здоров'я
06/06/2020, 1 Comment

З нагоди Всесвітнього дня навколишнього середовища голова Мінприроди Республіки Білорусі Андрій Худик поділився з журналістами планами використання корисних копалень. Мінприроди постійно проводить роботу по залученню інвестицій в геологічне вивчення наших надр та розробку родовищ корисних копалин. Серед іншого в поточному році оголошені конкурси з вибору інвесторів для укладення з ними концесійних договорів стосовно родовища кварцових пісків Городная (східна частина) в Столинському районі.

Песпективну копалину пралується добувати на Пинщині. Родовище базальтів і супутніх сапонітових туфів Новодвірське було виявлено в 2016-2017 роках. У межах родовища на площі близько 2 кв.км корисна товща базальтів і туфів залягає на глибинах від 46,2 до 59,7 м. Потужність базальтів коливається від 7,6 до 30 м. Загальні запаси базальтів і сапонітсодержащіх туфів – 203,83 мільйонів тон. Зараз проводиться попередня розвідка родовища з метою оцінки його промислової значущості. Завершено польові роботи, виконаний комплекс гідрогеологічних досліджень. Після розробки технологічної схеми збагачення і переробки базальтів будуть обгрунтовані економічні показники майбутнього підприємства з освоєння родовища.

Головним напрямком вивчення використання базальтів, виходячи з потреб білоруських підприємств, зараз виступає базальтове волокно і продукція на його основі. Волокна з базальтових порід мають високу природну вихідну міцність, стійкістю до дії агресивних середовищ, довговічністю, електроізоляційними властивостями. Тому вони мають велику перспективу застосування в промисловості, будівництві, енергетиці.

Міністр сподівається, що інтерес до вивчення і освоєння надр з боку інвесторів буде підвищуватися.

За матеріалом БелТА

1 thought on “Базальти і кварцевий пісок”

Залишити відповідь