Бурштину на півмільйона (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
26/04/2021, Leave a comment

За процесуального керівництва Ковельської окружної прокуратури Волинської області директору рівненського підприємства «Український бурштиновий дім» Івану Прадошу, яке спеціалізується на видобутку бурштину, повідомлено про підозру в незаконному придбанні та зберігання бурштину, вчиненому службовою особою шляхом використання свого службового становища.

Слідство вважає, що посадовець незаконно придбав понад 115 кг необробленого «сонячного каміння» вартістю близько півмільйона гривень і зберігав його на підприємстві. Згодом, задля незаконного збуту бурштину за межі країни чоловік уклав із закордонними партнерами низку договорів про його продаж, подав заявку на перевезення бурштину в Литву і надав підроблені документи про законність його походження.

Вантаж був виявлений та вилучений працівниками Волинської митниці Держмислужби при спробі вивозу його за межі України.

20 квітня 2021 року прокурорами за оперативного супроводу працівників Служби безпеки України проведено санкціоновані обшуки у місті Рівне Рівненської області, в ході яких вилучено ще до 100 кг бурштину без належно оформлених документів, що підтверджують законність його походження, чорнові записи, підроблені документи та комп’ютерну техніку.

Чоловік проживає у місті Рівне. Вирішується питання про обрання підозрюваному у вчиненні цих злочинів директору підприємства запобіжного заходу.

Залишити відповідь