Ведмідь зайшов у околицю Медна

ПроСВІТ, На здоров'я
23/05/2021, 1 Comment

На південному заході Берестейщини ведмедя не спостерігали останні 150 років. І ось недавно сліди ведмедя виявили на території біосферного резервату “Прибузьке Полісся”. “Протягом більш 30 років ми постійно моніторимо територію резервату. 16 травня наші співробітники зареєстрували свіжі ведмежі сліди – вперше за всю історію спостережень. А вчора надійшла інформація від мисливців: під час нічного полювання в тепловізори вони бачили ведмедя вживу. Особина велика, більше трьох років. Виходить, що фактично він тримається тут уже кілька днів“, – розповів заступник директора з наукової роботи Поліського аграрно-екологічного інституту НАН Білорусі Віктор Демянчик.

Бурий ведмідь – найбільший представник хижих тварин лісової Європи. Червонокнижників помітили в так званих Меднянскіх лісах, примітних своїми острівними ялинниками. Глухі, похмурі лісові масиви, які люди обходять стороною, служать звірові добрим захистом. Судячи зі слідів, клишоногий цікавився пасіками, рапсовими посівами і місцями тимчасового складування відходів птахофабрики. Підходив він і до державного кордону.

За версією вчених, це може бути як прибулець як з Карпат, так і  Поозерья. Хоча, швидше за все, не знайшовши собі пари, звір покине тутешні місця.

В даний час в “Прибузьке Полісся” зареєстровано 65 видів диких ссавців. На жодній іншій особливо охороняється природного території Білорусі немає такого видового різноманіття. Більш того, по резервату проходить своєрідний коридор поповнення фауни. “Майже 10 років тому вперше для країни ми відзначили тут золотистого шакала, ще раніше – сірого ушана. Якщо ведмідь зустріне пару, він спокійно зможе тут жити і розмножуватися. І це буде дуже гарною новиною, оскільки в давні часи бурі ведмеді тут явно жили” , – додав Віктор Демянчик.

Нагадаємо, за останні роки ведмідь двічі з’являвся в Біловезький пущі, навіть потрапив у кадр фотопастки.

За матеріалом БелТА

1 thought on “Ведмідь зайшов у околицю Медна”

Залишити відповідь