Весь самшит викорчують

ПроСВІТ, Новини
23/07/2021, 1 Comment

В Бересті на площі Леніна пожовкли і скинули листя всі корчі самшиту – їх знищують гусениці метелика-вогнівки. Оповиті павутиною вічнозелені чагарники можна побачити і в інших районах обласного центру. Найближчим часом вони будуть викорчувані, їх замінять на інші вічнозелені рослини. Надалі при озелененні міста самшит використовувати не планується.

– Огнівка вперше була помічена в Бересті в минулому році в міському парку , – розповіла головний ландшафтний архітектор Берестя Ольга Борисенко.-  А на площі метелик знищила самшит буквально за кілька днів цього літа. Комунальники обробляли рослини біопрепаратами, однак не допомогло. Відомо, що дієвого препарату проти вогнівки немає, вона не боїться ні спеки, ні морозу.

Самшитовий огневка – це метелик середніх розмірів сріблясто-білого кольору з коричнево-чорною облямівкою по краях крил. Небезпеку для рослин представляють її гусінь, яка живиться молодим листям і стеблами самшиту вічнозеленого. Родина вогнівки – Східна Азія. Там чисельність шкідника регулюється природними ворогами, у нас же вогнівки ніхто не загрожує. До Росії метелик вперше потрапила в 2012 році на декоративному самшиті, завезеному при підготовці до Олімпійських ігор в Сочі. Метелик знищив реліктові насадження колхидского самшиту, занесеного в Червону книгу Росії.

У Білорусі перший осередок інвазії самшитовою вогнівки виявлений в 2019 році поблизу Біловезької пущі. Незабаром огневка дісталася до Каменця і навколишніх дач. А в 2020 році була помічена в центрі Берестя. Поки  метелики-шкідники зафіксовані тільки в Берестейській області, проте рано чи пізно проблема торкнеться і інших регіонів.

За матеріалом СБ

1 thought on “Весь самшит викорчують”

Залишити відповідь