Вибори. Активність, протоколи, протистояння

ПроСВІТ, Новини
11/08/2020, 4 коментарі

Вибори президента Республіки Білорусь стали пам’ятними завдяки кільком фактам. За даними Центральної виборчої комісії в Берестейський області була найбільша у країні явка виборців – 92,14%.

Обнародовано також протокол однієї виборчої дільниці, №13 міста Білозерськ, де Олександр Лукашенко набрав менше голосів, чим Світлана Тихоновська.

В Білозерську, Кобрині, Пинську і Бересті під час масових демонстрацій мали місце сутички з міліцією.

В ранковому звіті Міністерства внутрішніх справ повідомлялось, що  “активне протистояння органам правопорядку оказано в Пинську, де група агресивно налаштованих громадян з використанням загострених колів, прутів, каменів і арматури пробувала організувати напад на співробітників міліції“. Більше деталей повідомив Олександр Лукашенко: “200-300 осіб були кинуті організаторами акції на самий південь Білорусі, де в одному з міст був оточений райвиконком“. Початково представники пинського виконкому запросили делегатів і представника для участі в підрахунку голосів. Близько першої години ночі з’явилося підкріплення і демонстрантів оточили. Вперше для боротьби з демонстрантами було направлено збройні сили: “Довелося прикордонникам втрутитися – там прикордонний загін базується“. За даними журналістів під час протистояння демонстранти використовували міські лавки, урни і матеріали з будівництва. Активне протистояння почалося з 22:00 і тривало до 6:00. Масових затримань не було.

В Бересті масові протести поновились також на другий день. Рух по вулиці Московський був перекритий. Для разгону демонстрантів використовувались світлошумові гранати і гумові кулі.

За матеріалом тут.бай

4 thoughts on “Вибори. Активність, протоколи, протистояння”

Залишити відповідь