Вид нечисленний, а успішність його розмноження невисока

Віктор Місіюк, На здоров'я
18/01/2021, Leave a comment

На першому етапі масштабного дослідження рисі, яке проводиться на території  Ольманскіх боліт, в Старому Жадені і прилеглих до нього територіях фахівці встановили 100 фотопасток. Подібне в Республіці Білорусь зроблено вперше.

В ході дослідження ми отримуємо унікальні дані для подальшого вивчення і охорони виду як в Білорусі, так і в Європі. Особливість вивчення рисі на даній території в тому, що в самому серці Полісся знаходяться найменш порушені людською діяльністю території. Частина з них є особливо охоронюваними, проте даних по рисі, що живе там, немає. Отримавши перші результати дослідження, ми вже можемо сказати, що вид нечисленний, а успішність його розмноження невисока, – повідомила фахівець громадської організації «Охорони птахів Батьківщини» по природоохоронних питань Ірина Кашпей.

Зібрані  дані дозволять зробити висновки про чисельність виду, особливості проживання та порівняти їх з дослідженнями, які проводилися в Європі. Вони також допоможуть дізнатися більше про цінності Ольманскіх боліт і Старого Жадена і прилеглих до них територій, у яких поки немає особливо охоронного статусу, але які в майбутньому увійдуть до складу біосферного резервату ЮНЕСКО.

За матеріалом tut.by

Залишити відповідь