Високі нагороди, епідеміологічні обмеження, історія діалекту і Масниця (АУДІО)

ПроСВІТ, Новини
07/03/2021, Leave a comment

Керівники Українського ансамблю пісні і танцю “Ранок” отримали державні нагороди, нагороджені Президентом Республіки Польща. Керівник гурту Ельжбета Томчук отримала Золотий хрест заслуг, а керівник інструментальної групи Пьотр Осташевський – Срібний хрест заслуг. Церемонія нагородження за участю підляського воєводи Богдана Пашковського відбулась у Більському будинку культури. Нагороди були вручені минулого року, коли колектив відсвяткував своє 25-річчя, але святкування було скасовано через епідемію.

Як минув рік з моменту розкриття першої справи про коронавірус та пов’язаних з цим обмежень і як вони вплинули на викладання української мови в початковій школі.

У зв’язку з майбутнім Національним переписом населення, під час якого буде поставлено запитання про національність та мову, а в ефірі мова піде про історію українського діалекту Підляшшя. Про це розповість Юрій Гаврилюк, історик, головний редактор журналу “Над Бугом і Нарвою”.

Дослідниця традиційної культури нашого краю з Підляшського наукового інституту Людмила Лабовіч знайомить із звичаями, пов’язаними з традиційним карнавалом – Мясницею чи Масляною.

Залишити відповідь