В заказнику з’явилася нова прикордонна застава

Віктор Місіюк, Новини
17/12/2020, Leave a comment

16 грудня на кордоні з Україною в глибині Ольманскіх боліт відкрито  нову прикордонну заставу Пинського прикордонного загону.

Як зазначив у своєму виступі голова Держприкордонкомітету генерал-лейтенант Анатолій Лаппо в тісній взаємодії з іншими республіканськими органами державного управління вирішують цілий комплекс завдань щодо забезпечення прикордонної безпеки нашої країни: «При цьому особлива увага приділяється облаштуванню державного кордону, її інженерному обладнанню, вдосконалення та розвитку прикордонної інфраструктури».

Рішенням Столінського райвиконкому в ведення прикордонників було передано двоповерхову будівлю колишнього дитячого садка в Ольманах, в яке після проведеної реконструкції «вдихнули нове життя». Завдяки місцевим органам влади виділені два житлових будинки для проживання сімей військовослужбовців.

На застави створені всі необхідні умови для комфортного розміщення та ефективного виконання прикордонниками службових завдань. У приміщеннях встановлена ​​сучасна побутова техніка і зручні меблі. На території обладнані місця для зберігання і ремонту техніки, вольєри для службових собак, а для проведення занять з військовослужбовцями створений містечко прикордонної служби та спортивні об’єкти.

Раніше прикордонна застава розміщувалася в Річицы, а це кілька десятків кілометрів до нинішнього її місцезнаходження. В даний час підрозділ розташовується в безпосередній близькості від кордону. Під її контролем знаходиться ділянка протяжністю понад 26 кілометрів, майже третя частина якого заболочена і важко прохідних. У зв’язку з цим при несенні служби прикордонники застави «Ольмани» активно використовують техніку високої прохідності, снігоболотоходи «Шерп» і «Роса».

На даній ділянці кордону не зустрінеш звичних технічних засобів охорони з контрольно-слідової смугою і огороджувальних парканом і інтелектуальної сигналізаційної системи. В охороні рубежів тут активно використовуються сигналізаційні комплекси сейсмічного типу, фотопастки і тепловізори. Вся інформація надходить черговому по заставі, що дозволяє оперативно діяти в разі виникнення різних ситуацій, пов’язаних з порушенням прикордонного законодавства.

У перспективі на білорусько-українській ділянці кордону планується збільшити кількість автономних технічних засобів охорони, що дозволить дистанційно контролювати понад 100 кілометрів, в тому числі на території Республіканського ландшафтного заказника «Ольманскіе болота».

За матеріалом Держприкордонкомітету Республіки Білорусь

 

Залишити відповідь