В Ковелі планують побудувати сміттєпереробний завод

ПроСВІТ, Новини
02/05/2017, 1 Comment

На відкритих сміттєзвалищах Волинської області перебуває понад 2 мільйони тонн твердих побутових відходів, які потребують утилізації. Проблему несанкціонованого вивозу сміття та його утилізації керівник найвищої виконавчої гілки влади в області вважає нагальною і такою, що потребує ефективного вирішення. 25 квітня 2017 року, він звернувася за пропозиціями до влади Ковеля, в особі голови Ковельської міської ради Олега Кіндера та голови райдержадміністрації Віктора Козака, аби ті, у двотижневий термін, надали можливі переліки земельних ділянок під сміттєпереробний завод. Нагадаємо, що тема сміття в зв’язку з ситуацією на ковельському ветсанзаводі, а тако ж спробами вивезення на місцеві звалища відходів зі Львіва дуже болюча.

 Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вважає, що оскільки через Ковель та поблизу нього проходять усіх міжнародних транзитних ліній електропередач максимально ефективно збудувати завод саме тут. Це місто – потужний промисловий індустріальний центр, тому будівництво такого заводу дозволить повністю забезпечити його і околиці тепловою енергією. За вимогами радіус доставки сировини із сміттєзвалища на переробний завод, що не повинен перевищувати 70 км.

– Ми повинні розуміти, що зелена енергія, яка буде отримана у результаті переробки сміття може реалізовуватися у мережу – як у межах України, так і на експорт. … Для реалізації задуманого, будуть залучатися провідні європейські компанії, які, отримавши від нас вихідні дані, представлять цей проект на відкрите обговорення всієї громади, аби уникнути спекуляцій, – повідомив голова держадміністрації.

За матеріалом Волинської держадміністрації.

1 thought on “В Ковелі планують побудувати сміттєпереробний завод”

Залишити відповідь