В пущі виявлено півгектара вічнозелених ліан

Віктор Місіюк, На здоров'я
06/07/2021, Leave a comment

Плющ звичайний – єдина вічнозелена ліана в наших широтах і єдиний представник сімейства аралієвих у флорі Республіки Білорусі. Він находиться під державною охороною з 1964 році, включений до 1-4-е виданнь (1981, 1993, 2006, 2015) Червоної книги Республіки Білорусь, II категорія охорони – зникаючий вид. Охороняється також в Литві, Латвії та Польщі.

Hedera helix – свідок тих епох і часів, коли клімат нашої був набагато тепліше. Батьківщиною плюща звичайного є субтропіки Південної Європи і Північної Африки. Плющ росте надзвичайно повільно, стелиться по землі і часто підіймається по стовбурах дерев на велику висоту, може досягати 30 м. У Біловезькій пущі відомі близько десятка місць зростання плюща звичайного, він зрідка зустрічається у вологих грабняках і ялинниках.

Нещодавно на території лісомисливського господарства «Шерешевський» Національного парку «Біловезька пуща» лісничий виявив дерева, покриті вічнозеленою ліаною. Працівники наукового відділу обійшли весь квартал і з’ясували, що площа популяції склаладає півгектара.

Ліс тут прекрасний. Витончені темно-зелені завитки плюща прикрашали дерева, деякі були оповиті ліанами майже до самих верхівок, десь він просто килимом стелився на землі. До теперішнього часу таких великих місць зростання плюща в Біловезькій пущі вченим відомо не було.

 

Залишити відповідь