В пущі гніздиться тропічний птах

ПроСВІТ, На здоров'я
21/07/2021, Leave a comment

Орнітологічний моніторинг в Біловезькій пущі показав присутність двох пар бджолоїдок звичайних в околицях села Шишово Каменецького району. За весь період спостережень на території національного парку це вже третій факт успішного гніздування цих птахів. Птахи викопали нори «під ногами». Як правило бджолоїдки звичайні вибирають піщані або гравійні кар’єри з великими ділянками відкритих просторів по сусідству. Оскільки високих піщаних обривів або кар’єра в цьому місці немає, щурки зробили гнізда в зарослій густим бур’яном технічній ямі. Глибина ями, з якої колись брали грунт для обсипання силосних ям, становить не більше двох метрів. Разом з їх гнездовьями там же розташовувалися декілька житлових норок берегових ластівок.

Бджолоїдки звичайні – наймальовничіші і колоритні птиці Біловезькій пущі і всієї Європи. Черевце золотистої щурки блакитне, спина і задня частина шиї пофарбовані в рудо-коричневий, а на крилах – обидва ці кольори. Рідкісний вид орнітофауни Білорусі, занесений до Червоної книги Республіки Білорусь. Перший випадок гніздування на території країни описаний лише в 1980 році. Популяція бджолоїдки звичайної в Білорусі до теперішнього часу описувалася як стабільна, чисельністю на рівні 30-60 пар. В останні роки спостерігається стійке зростання популяції цього виду тропічної орнітофауни у нас в країні. Сучасний розподіл виду по території країни нерівномірний, більше 70% реєстрацій припадає на Гомельську область, лише окремі випадки гніздування відзначалися в інших областях країни.


Бджолоїдки облюбували заплаву річки Лісна, меліоративні системи і сільськогосподарські угіддя Каменецького району. У 2017-2018 рр. в околицях села Чемері в межах охоронної зони Національного парку «Біловезька пуща» у них були зареєстровані факти успішного виведення пташенят. У нинішньому році ці пернаті постійно реєструються в околицях сіл Шишово і Лаховичі.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь