Експериментальні дома продадуть на аукціоні

Віктор Місіюк, Новини
14/05/2021, Leave a comment

1 червня в будівлі Берестейського міськвиконкомубудуть виставлены на аукціон два житлових будинки садибного типу з усіма інженерними комунікаціями. Один з котеджів побудований на вулиці Кобринської (дорога на Кобринь через Залуззя), а другий неподалік – на вулиці Дачній. Вони виконані по одному проекту і відрізняються обробкою: у одного – «під цеглу», в іншого – «під дерево».

Будинок на вулиці Кобринської.

Площа будинків – близько 101 квадратних метрів, в якості конструкцій застосовані тришарові зовнішні огороджувальні панелі, залізобетонні плити перекриття, плоска поєднана покрівля, збірні стовпчасті фундаменти. У кожному з них по три кімнати і простора кухня. Початкова ціна – 177 802,25 рублів і 165 722,63 рублів відповідно.

Будинок на вулиці Дачній

Котеджі побудовані в рамах пілотного проекту комплексної малоповерхової забудови в місті-супутнику Жабинці конструкцій великопанельного домобудівництва КУП «Берестжитлобуд». Житлові квартали з інженерною інфраструктурою «під ключ» повинні були відрізнятися безпекою, комфортністю і функціональністю, комфортним середовищем проживання. Будівництво та експлуатація будинків були поставлені на контроль уряду.

Відповідне доручення щодо виконання комплексної забудови кварталу «Щегликі-Південний-2» було дано тодішньому голові Жабінковського райвиконкому Дмитру Городецькому.Очікувалося, що цей проект буде цікавий не тільки жителям Жабинки, але і берестянам, – в тому числі з-за вигідного розташування (недалеко від Бреста, в безпосередній близькості від траси Е30 і річки Мухавец). Квартал був задуманий за аналогією з берестейським котеджним селищем «Стимово», тільки скромніше і, відповідно, дешевше. 

На першому етапі було вирішено побудувати два «експериментальних» житлових будинка, для чого будівельної організації були виділені земельні ділянки на вулицях Кобринської та Дачній. Планувалося вивчити попит на котеджі в місті-супутнику. А заодно з’ясувати в процесі експлуатації, що краще використовувати для опалення і підігріву води – газ або електрику. Від цього залежало, яким буде квартал індивідуальної житлової забудови «Щегликі-Південний-2».

Котеджі вийшли недешеві. До того ж, купити будинок в компактному селищі поруч з трасою і річкою – одне, а «десь в місті» – зовсім інше. Як би там не було, продати будинки не вийшло. Ні багатодітним сім’ям, які були в пріоритеті, ні росіянам. Єдине, що залишалося – виставити будови на аукціонні торги.

А квартал комплексної індивідуальної забудови «Щеглікі-Південний-2», що називається, поставлений на паузу. В процесі реалізації проекту виникла низка питань, включаючи переведення землі з категорії орних, недостатній попит. 

За матеріалом Берестейська газета

 

Залишити відповідь