Енергетики встановили чергових два десятка платформ для гніздування

Віктор Місіюк, На здоров'я
11/04/2021, Leave a comment

Від початку року працівники Любешівської філії ПрАТ «Волиньобленерго» у різних населених пунктах Любешівщини встановили 20 платформ для гніздування лелек.

Уже десятий рік щовесни наші енергетики встановлюють ось рукотворні лелечі гнізда. На вигляд це металеві конструкції, котрі кріпляться зверху на електроопорах. Їх централізовано передають на філію від підприємства з обласного центру. Таку роботу в областы розпочали ще в 2004 році, а на Любешівщині – з 2012-го. Відтоді по зоні обслуговування філії встановлено 170 платформ для гніздування.

«Ми обмежені в часі, бо робимо це із жовтня по березень, коли лелеки в вирії. Торік із жовтня по грудень 15 таких змогли поставити, цього року – ще 20. Вартість виготовлення однієї конструкції, доставки та її встановлення становить 2,5 тис грн. А взагалі ці лелечі гнізда відіграють дуже важливу роль як для людей, так і птахів. Бо ж завдяки їм вдається уникнути аварійних ситуацій: не провисають проводи, не обриваються, тобто нема перебоїв із електропостачанням. І лелеки не травмуються, не гинуть через провисання гнізд», – каже директор Любешівської філії ПрАТ «Волиньобленерго» Віталій Боснюк. І додає, що фактично в кожному населеному пункті є тось такі гнізда-платформи. 

За матеріалом Нове життя

Залишити відповідь