Колядний оберіг передали у інфоцентр атомки

Віктор Місіюк, Новини
09/01/2021, Leave a comment

На постійне експонування до етнографічної експозиції інформаційного центру «Полісся» Рівненської АЕС потрапив колядний сніп, який урочисто передало напередодні Колядних свят Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області.

Величного Дідуха зможуть побачити відвідувачі інформцентру. За словами члена товариства та мешканця Вараша Євгенія Басараба, котрий і передав цінний експонат на експозицію, отриманий Дідух є унікальним.

«Він відповідає усім сакральним вимогам структурної будови Світлого Ірію. Створювала Дідуха жіноча секція товариства «Берегиня», яка відтворює давні українські ремесла: ткацтво, вишивання, виготовлення оберегів. Величний Дідух з теренів історичної Рівненщини має навертати всіх небайдужих українців на вивчення нашого історичного коріння, християнської духовної спадщини предків», – прокоментував дослідник.

Передача Дідуха інформаційному центру «Полісся» – це лишень початок майбутньої плідної співпраці «Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» з управлінням інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС.

Надалі у планах дослідника презентувати мешканцям Вараша фільми «Битва за Берестечко» та «Про Волинську трагедію» (реж. варашанин Єльдар Магомедов) та провести конференцію, у ході якої познайомити учасників з унікальними історичними дослідженнями регіону.

За матеріалом Рівненські новини

Залишити відповідь