Лабораторія втрічі збільшила кількість ПЛР-тестів (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
24/10/2021, Leave a comment

Збільшення потужностей лабораторій, які проводять ПЛР-тести, збільшують в Берестейській області. Понад 1,5 тисячі проб щодня виробляють на базі шкірно-венерологічного диспансеру.

З 2020 року тут роблять дослідження для всіх медустанов Берестя і Берестейського району. Під час четвертої хвилі коронавируса кількість тестувань збільшили втричі. Робота не зупиняється і у вихідні.

Щоб справлятися з навантаженням, для медустанови закупили два додаткових ПЛР-аналізатора. Сучасне обладнання дозволяє паралельно проводити два етапи дослідження, тим самим прискорити процес отримання результату. Сьогодні тут працюють п’ять лікарів і вісім лаборантів. Завдяки досвіду медиків та технічного переозброєння час діагностики скоротилося. Лабораторія працює з 7:00 до 21:00.

Михайло Леньов, головний лікар Берестейського обласного шкірно-венерологічного диспансеру:
Потужність лабораторії – 450 проб за зміну. Ми працюємо зараз, так як три комплекти обладнання, виходимо на 1 500 проб. Зрозуміло, що це прискорює сам процес видачі результатів. Лабораторія повністю укомплектована. Ми не припиняли з квітня планову роботу. Ми працюємо як інфекційне відділення, другий етап. Тобто у нас проходять доліковування поряд з відділеннями обласної лікарні.

Ірина Денисюк, завідуюча бактеріальної лабораторією Берестейського обласного шкірно-венерологічного диспансеру:
З 28 червня також ми приступили до діагностики коронавирусной інфекції для осіб, що виїжджають за кордон, з видачею сертифікату міжнародного зразка на англійській і російській мовах. А також використовуючи додаток «Подорожую без COVID-19». «Подорожую без COVID-19» дуже зручно для людей. Вони можуть просто-напросто прийти перший раз в лабораторію, і їм результат приходить на мобільний пристрій. Це знижує ризик перетину людей з іншими людьми і зараження.

Обстеження в такому форматі в Берестейському шкірно-венерологічному диспансері пройшли понад 3,5 тисяч осіб. Результати ПЛР-досліджень можуть знадобитися і тим, хто планує госпіталізацію або санаторно-курортне лікування. В області подібні лабораторії також працюють в Пинську і Барановичах.

За матеріалом СТБ

Залишити відповідь