Метелики в сукні Кармен

Віктор Місіюк, На здоров'я
03/08/2021, Leave a comment

Краєзнавець Юлія Пивоварова до нескінченності може милуватися «метеликами в наряді Кармен», які оселилися прямо поруч з будинком. Цей вид метеликів був відкритий в 1758 році. Для себе вперше фотолюбитель відкрила їх кілька років тому за селищем Оріхівський, недалеко від вольєрів з оленями.

Всі види сімейства строкаток мають яскраве забарвлення, за що і отримали свою назву. Верхня сторона передніх крил чорна з металевим відливом, найчастіше з шістьма круглими червоними плямами. Задні крила коротше верхніх, яскраво-червоного кольору з чорним зовнішнім краєм. Вусики довгі, булавоподібні.

Строкатка зустрічаються на галявинах, біля заболочених територій. В околицях Омилинського рову за Дивином на одній з ділянок, де ростуть червонокнижні рослини в липні можна зустріти багато таких пестрянок. Коли розквітає материнка і свербіжниця, волошка метелики воліють їх.

Пересаджувала з свербіжниці строкатку собі на палець і переносила до квітів, які ці метелики для себе ніколи не вибирають. Яскрава красуня поводилася спокійно, не летіла, іноді проходжувалася по руці під час транспортування. Але варто було пересадити її на нелюбиму квітку, як пістрянка тут же розпрямляла крила і летіла в бік свербіжниці, або материнки, дивлячись хто з них опинявся ближче.

Людей вони не бояться, як і птахів. Строкатки вважаються дуже отруйними, оскільки в них містяться ціанисті сполуки. Вони навіть не чутливі до деяких отрут. У разі небезпеки метелик-пістрянка прикидається мертвою і виділяє краплі густої жовтої рідини з різким запахом.

Строкатки мають яскраве забарвлення з обов’язковою присутністю візерунка на крилах. Це можуть бути кружечки або яскраві довгасті плями. Але в цьому сімействі лускокрилих є абсолютно не схожий за забарвленням метелик-строкатка зелена.

Забарвлення передніх крил у неї золотисто-зелене, синювате, з бірюзовим відтінком. Теж живе на луках і галявинах. З нею фотолюбителька вперше познайомилася близько заказника «Званец» з боку каналу Оріховський. Минув час. Тепер пестрянки щавлеві живуть поруч з моїм будинком на порожньому полі, густо зарослому травою, щавлем і прикрашеним свербіжницею. Коли настає спекотна погода, і немає не тільки бажання, але і можливості відправитися на дальню лісову галявину, природа поселяє улюблених строкаток поруч з будинком.

За матеріалом Кобринь_city

Залишити відповідь