Мобільний додаток VELOFORT

ПроСВІТ, На здоров'я
03/11/2021, Leave a comment

В останній день жовтня Фонд розвитку Берестейської фортеці організував для всіх бажаючих велопрогулянку по відрізку маршруту, представленого в нещодавно створеному мобільному додатку VeloFort .

«Ми зрозуміли, що у мешканців та гостей нашого міста є інтерес до таких велопрогулянок, – каже Аліна Дерев’янко, директор Фонду. – Наш Фонд вже створив онлайн базу даних «Спадщина Брестської фортеці» та два томи Атласу фортеці Брест-Литовськ.

Цього року ми вирішили розробити більш зручний варіант для туристів: транскордонний маршрут фортами Берестської фортеці з мобільним додатком. Тішить, що проект вдалося реалізувати, незважаючи на неможливість переїхати на той бік Бугу».

Сервіс VeloFort безкоштовний, він вже доступний на Google Play і незабаром з’явиться в Apple Store . Інформація в ньому представлена ​​трьома мовами: російською, англійською, польською.

Майже 70-кілометровий маршрут включає десять фортифікаційних об’єктів ХІХ-ХХ століть на території двох держав – Білорусі та Польщі. Робота над програмою велася в рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, у партнерстві з Фондом «Інститут цифрової культури» (Польща).

В додатку є карта із зазначенням місцезнаходження об’єктів, фотографіями (сучасними та архівними), описом, аудіогідом та авторськими саундтреками.
Корисні відомості про туристичну інфраструктуру, пам’ятки, місця для харчування та проживання, сервіс для велосипедів. Актуальна інформація щодо правил перетину білорусько-польського кордону.


У тому, що форти – це потужний екологічний потенціал нашого міста, впевнена і Ганна Кароза , завідувач кафедри архітектури Брестського державного технічного університету.

«Сьогодні під час велопоїздки ми бачили, що там досі літають метелики, – ділиться Ганна. – В одному з фортів мешкають кажани – більшість видів, що існують у Європі. На території IX форту є дендропарк з рідкісними екзотичними рослинами, створений співробітниками педуніверситету.

Потрібно розвивати ці території у плані інфраструктури: створювати велодоріжки, стежки, сходи, поручні. Все це обійдеться не так дорого, проте дозволить відвідувати історичні місця людям з різними фізичними можливостями».

Художник-кераміст Павло Рябов розповів про написи, що збереглися на стінах споруд з часів Першої та Другої світових війн:

«Мені пощастило торкнутися історії – я брав участь у реставрації V форту. Коли почали збивати побілку, на одній із стін виявили Герб Російської імперії у виконанні, швидше за все, якогось армійського художника.

Знайшовся напис олівцем від 24 листопада 1940 року німецькою – ім’я та прізвище. Післявоєнні написи: «Тут сидів під слідством…»

Солдатська лірика на стінах другого поверху: «Коли на вулиці сиро і холодно, у нас тут, у підвалах, сухо і ноги наші в теплі…» А на першому поверсі (це колишня гауптвахта) каменем подряпано на стіні: «Тут ображеним почуттям є місця куточок … »

Біля кожного об’єкта маршруту встановлені інформаційні стенди. Їх дизайн розробляв Євген Щербач , архітектор та художник.

«Я живу у Бресті з 2007 року, але для мене стала відкриттям інформація про форти , – каже Євген. – Я побачив їхню красу. Багато елементів цих споруд можна використовувати у архітектурі міста.

Наприклад, зелені покрівлі, які в інших містах виглядали б фікцією, можуть стати відмінною рисою Бреста, що склалася історично.

Хотілося б, щоб за участю городян на території фортів було створено туристичну інфраструктуру, сприятливу для відпочинку всією сім’єю, де кожен знайде свій інтерес».

Крім аудіогіду до кожного об’єкта маршруту додається свій саундтрек, що занурює слухача в атмосферу конкретного форту. Творець музики – Дмитро Васильків, музикант проекту Travvma (Бересть).

Дмитру було цікаво все, що пов’язане із фортецею. Але до певного моменту він знав лише про сам меморіал, тому був здивований, дізнавшись про існування інших фортифікаційних об’єктів. Він вирішив відвідати фортечні форти, почав їх вивчати, досконально досліджувати.

«У цих місцях своєрідна, магічна атмосфера, – розповідає Дмитро. – Коли я приходив туди, відбувалося повне занурення, у вухах починала звучати музика.

Мені захотілося зробити саундтрек. Ходив із диктофоном, записував звуки, обробляв, створював композиції. Вийшов альбом, який виклав в інтернет.

Так вийшло, що співробітники Фонду розвитку Берестейської фортеці знайшли мої записи та запропонували співпрацю. У VeloFort увійшли деякі саундтреки з першого альбому, а другий альбом я створював вже спеціально для програми».

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь