Музейники врятували совенят

Віктор Місіюк, На здоров'я
10/05/2021, Leave a comment

В п’ятницю напередодні православного Великодня в сквері біля Музею Білоруського Полісся, що знаходиться в самому центрі Пинська, два величезних чорних ворона напали на сову. Її гніздо знаходиться на одній з тутешніх ялин. Жорстока сутичка починалася безпосередньо у гнізда, а продовжилася на землі. Зрештою неабияк пошарпаній сові вдалося вирватися і полетіти в бік Будинку культури. Ворони продовжили розправу над її пташенятами. Скинули їх з гнізда на землю, клювали і тягали по траві. Старшого з них від неминучої загибелі врятував музейний сторож, відігнав воронів.

За допомогою драбини працівники колективу посадили совеня на найближчу гілку. Побите і знесилене пташеня, яке не вмімо літати,  не втрималося на ній і впало. Довелося забрати його в приміщення і посадити в коробку. Пізніше музейний доглядач знайшла під деревами ще одное пташеня сови. Воно було зовсім крихітне, навіть очі не встигли повністю розкритися.

Сова-мати в своє гніздо більше не повернулася. Пташенят потрібно кудись прилаштувати. Без допомоги людей вони могли б загинути. Директор музею, шукала в інтернеті контакти відповідного профілю організацій, які могли б взяти совенят під свою опіку.

Співробітники музею тим часом вирішували питання з «дитячим» харчуванням. Купили в магазині куряче філе і несолоний фарш. Пташеня постарше само відривало шматочки м’яса і ковтало, а ось младшенькому довелося буквально заштовхувати їжу в рот, щоб не помер з голоду. Самостійно запропоновану їжу він їсти не міг. Догляд за пернатими сиротами тривав три доби.

Знайти організацію, яка погодилася прийняти пташенят, вдалося після вихідних. Їх помістили в невелику коробку і маршруткою відправили до Мінська. Там «посилку» отримали, обстежили і повідомили в Пинськ, що з совенятами все в порядку. Коли підростуть, зможуть літати і самостійно добувати собі їжу, їх окільцюють і випустять на свободу.

Старший науковий співробітник Ганна Садовська каже, що в сквері біля стін музею сови живуть давно. Тут вони полюють на голубів. Буває, що совята випадають з гнізда. Був випадок, коли пташеня сови, немов пінгвін походжав по галявині. Щоб з ним нічого не сталося, щоб сонячне світло не зашкодило очам, пташеня зловили і посадили під корч. Так у відносній безпеці він просидів до вечора, а потім полетів.

За матеріалом Медіа-Полісся

 

Залишити відповідь