Міські депутати вимагають прийняти закон про деолігархізацію

ПроСВІТ, Новини
09/08/2021, Leave a comment
Депутати Ковельської міської ради прийняли звернення до Верховної Ради щодо прийняття законопроєкту  “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” №5599 від 02.06.2021 року. Текст звернення опубліковано на офіційному сайті ради.
Цього року Україна відзначатиме 30 років незалежності. За цей час на долю українців випало немало випробувань – безробіття, інфляція, економічна криза, трудова міграція, дві революції, війна і пандемія. 
Але були й ті, хто незважаючи на загальну скруту, нарощували статки та вибивалися в рейтинги найбагатших людей світу, ведучи бізнес в країні з бідними громадянами.
Це стало можливим завдяки злиттю великого капіталу, медіа і політиків, що забезпечило необмежений доступ до ресурсів людям, яких називають олігархами. Вони втягнули Україну в порочне коло, у якому гроші дозволяли купувати політиків, а ці політики створювали можливості заробляти ще більше грошей. І цей взаємозв’язок не був розірваний ні після Помаранчевої Революції, ні після Революції Гідності, ні навіть із початком війни. Бо політики не збираються розривати зв’язки з олігархами, а олігархи не хочуть добровільно відмовлятися від впливу на державу. 
Для того, щоб припинити цю руйнівну для держави практику Президент України Володимир Зеленський зареєстрував як невідкладний проєкт закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). 
Документ вперше на офіційному рівні називає речі своїми іменами й дозволяє чітко розмежувати великий бізнес і олігархів. Законопроєкт передбачає, що олігархи – це особи, які беруть участь у політичному житті, мають вплив на ЗМІ, володіють монополіями і статки яких складають не менше 2 млрд 270 млн грн. 
Той, хто підпадає під три з чотирьох названих критеріїв, буде внесений до спеціального реєстру олігархів і зобов’язаний декларувати своє майно. Їм буде заборонено фінансувати політичні партії, брати участь у приватизації, але вони зможуть спокійно вести бізнес, створювати робочі місця і сплачувати податки. 
Також новий закон зобов’яже політиків і державних службовців декларувати усі свої контакти з особами, внесеними до реєстру олігархів. Така практика існує у США, де лобістські організації інформують уряд про свою співпрацю із зацікавленими сторонами.
З огляду на це ми, депутати Ковельської міської ради, закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти проєкт закону №5599 про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів), як такий, що не створює жодних загроз для чесних політиків та бізнесменів і спрямований на захист інтересів держави.
Ми впевнені, що голосування за цей законопроєкт чітко покаже, хто з народних депутатів представляє в парламенті інтереси людей, а хто – перебуває під впливом олігархів.

Залишити відповідь