Надихаючись природою і безвідходного виробництва (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
01/07/2021, Leave a comment

Олександра Удовідчік вчиться в Пинському державному професійно-технічному коледжі легкої промисловості, Діана Шпаковська закінчила його в цьому році.

Обидві дівчини не раз заявляли про себе на різних конкурсах як молоді дизайнери. Придумувати модні наряди допомагала педагог Людмила Бабич, яка керує творчим об’єднанням «Дизайн». Тут, у вільний від занять час, вони створювали колекції і мріяли про визнання на престижних конкурсах.

Восени минулого року почалася робота над черговим дизайнерським проектом. Спочатку колекційний одяг готували до «Мельниці моди». Для учасників конкурсу в Мінську за традицією організували семінар, на який адміністрація коледжу відправила Діану Шпаковську:

На той момент ми вже почали розробляти свою колекцію і продумували концепцію. На семінарі червоною ниткою проходила тема екології, про неї говорили і загострювали увагу дизайнерів і в минулі роки. Саме це надихнуло. І ми присвятили свою колекцію збереженню природи Полісся.

Ми вирішили показати любов до природи, – пояснює Олександра Удовідчік . – Ми спеціально підбирали кольори, близькі до природи нашого Полісся. Спершу були і блакитні, і сірі, але потім ми вирішили зупинитися на природних відтінках, які нагадують нам про наші ліси, болота і луги.

Ми хотіли звернути увагу на те, що потрібно берегти нашу природу, потрібно зберігати її природні ресурси, тому що це належить не тільки нам, а й поколінням, які прийдуть за нами, – продовжує керівник проекту Людмила Бабич . – Чому назвали «Тerra incognita»? По-перше, це красиво звучить, а по-друге, ми не так багато знаємо про природу рідного краю. Адже Terra incognita в перекладі – незвідана земля.

Місяців зо два пішло тільки на розробку ескізів та втілення творчих ідей. Коли кращі моделі були відібрані, приступили до розкрою. Як матеріал вибрали натуральний льон і бавовна, що як не можна краще відповідало обраної концепції. І тут не обійшлося без допомоги майстра коледжу Діни Шудельской. Вона зробила викрійки, а дівчата зі своїм керівником приступили до … збору відходів.

Ми вирішили використовувати залишки від крою: різні клаптики, обрізки, які зазвичай викидають, – розповідає Людмила Василівна . – З них ми викладали на полотна наших виробів «картини». Це називається клаптевий живопис, коли кожен клаптик, як мазок пензлем, створює якусь картину з квітами, травами, деревами, зі своїм неповторним колоритом.

Обрізки тканини пустили і на прикрасу беретів. Крім того, ми привнесли в так зване безвідходне виробництво свої рішення. «Картини» зверху накрили тонкої фатіновою тканиною, яку прострочили вручну. Тепер вироби можна спокійно прати, не боячись, що клаптики втратять зовнішній вигляд.

Спільна творча робота тривала тижнями: постійно щось переробляли, доповнювали і навіть в клаптикову техніку привнесли щось своє.

Про японському стилі боро ми дізналися з Інтернету, але вирішили по-своєму переграти. Наші аплікації закріплювали спочатку машинними строчками, а потім вручну декоративними стібками, – розповідає Діана Шпаковська. – Всю колекцію – а це вісім моделей і деякі, до речі, складалися з двох суконь – зметували і зшивали ми самі. Доводилося навіть довго затримуватися на заняттях в творчому об’єднанні. Коли самі не встигали, то просили допомогти інших учасників з нашого творчого об’єднання. В результаті робота вийшла дуже об’ємною.

Поряд з використанням природних мотивів і елементів народного крою врахували і модні тенденції. Короткі сукні цілком можна носити з джинсами, вважають автори колекції, а багатошаровість і асиметрія як не можна до речі відповідають запитам часу.

В результаті льняна колекція «Тerra incognita» вийшла в фінал конкурсу «Млин моди-2021». Але головну нагороду і високу оцінку творчий тандем отримав від експертної ради республіканського конкурсу «ЛегПромКреатів». Саша Удовидчик і Діана Шпаковська зайняли I місце в номінації «Ідея».

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь