Найбільший міський заказник

ПроСВІТ, На здоров'я
08/04/2021, Leave a comment

Біологічний заказник «Берестейський» – найбільший в Бересті і приміській зоні природний комплекс заливних і грівістих лугів, старічной водойм, заплавних лісів і заплавних боліт в басейні р.Мухавець. Він має важливе значення для збереження цінного спільноти видів рослин і тварин, що зберігся в урбанізованому ландшафті.

У заказнику росте близько 250 видів судинних рослин, в тому числі 19 видів дерев і чагарників. Тут знайдено 23 види лікарських рослин. У складі флори – 26 адвентіних видів.

Виявлени охоронювані видів рослин (сальвінія плаваюча, півник сибірський, пальчатокорінник травневий). Цінними спільнотами є білоусові луки, мезофітні сіножаті, гідрофільні високотравні екотонні луки вздовж водотоків і по периферії лісових масивів, перехідні болота, черновільхові і пушистоберезовиеі лісу, листяні ліси в долинах річок, заплавні плоскі ландшафти зі злаковими луками.


На території заказника мешкає близько 190 видів тварин. У річці Мухавець – 22 види риб. В лісових і лугових екосистемах зустрічаються 9 видів земноводних, 4 види плазунів, близько 120 видів птахів, 33 види звірів.

Заказнік грає важливу роль в тому числі для існування рідкісних видів тварин: болотяної черепахи, малого та великого бугая, деркача, звичайного боривітра, сірого ушана, горностая. Тут можна зустріти звичайного фазана.
У холодну пору року в заказнику концентруються зграї зимуючих видів птахів: звичайної і попелястої чечеток, чижа, чорного дрозда, зарянки, звичайного шпака.

За інформацією проекту “Чиста ріка – головний пріоритет”

Залишити відповідь