На атомці з’явився новий технічний центр

ПроСВІТ, На здоров'я
14/01/2021, Leave a comment

На Рівненській АЕС введено в експлуатацію унікальний в Україні «Технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу». Споруда призначена для зберігання, технічного обслуговування та налаштування обладнання автоматизованих дистанційних систем контролю. Її функціонування суттєво підвищить ефективність роботи персоналу служби контролю металу. За словами заступника начальника відділу автоматизованих дистанційних систем контролю служби контролю металу РАЕС Ігоря Ліпляниці, необхідність реалізації проєкту зі спорудження центру була обґрунтована ще у 2004 році, так як існуючі системи й обладнання займали чималу площу у машинних залах енергоблоків №№1, 2, окрім того передбачалося постачання й нових систем.

«Безпосередньо будівництво розпочалося у вересні 2018 року силами ТОВ «Західелектромонтаж» й контролювалося представниками різних цехів електростанції. За два роки вдалося збудувати перший в країні сучасний технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу», – коментує Ігор Ліпляниця.

Відповідно до проєкту технічний центр оснащений системою контролю та управління трапними водами, роздільною вентиляцією, системою радіаційного контролю, у тому числі містить повітряні бар’єри, та складається з адміністративно-побутового корпусу і виробничої частини.

В адмінбудівлі розмістяться 40 працівників відділу автоматизованих дистанційних систем контролю, які раніше розташовувались у різних приміщеннях проммайданчика. Вони виконуватимуть вихрострумовий контроль та автоматизоване дистанційне глушіння теплообмінних труб парогенераторів, автоматизований контроль корпусу реактора зсередини, візуальний огляд ззовні корпусу реактора та контроль внутрішньокорпусних пристроїв корпусу реактора у ході планово-попереджувальних ремонтів на енергоблоках.

У виробничому приміщенні, яке на відміну від адмінкорпусу є зоною суворого режиму, буде знаходитись обладнання – маніпулятори систем контролю служби контролю металу, у їх числі новітні системи експлуатаційного неруйнівного контролю «Castor» (Хорватія), установка для автоматизованого ремонту теплообмінних труб парогенераторів «ZOK-PG» (Словаччина) та масштабна автоматизована система «ЦЩМ-SAPHIRplus» (Німеччина).

На полігоні площею понад 750 м2 проводитиметься налаштування обладнання, його технічне обслуговування, дезактивація. Зокрема, для переміщення великогабаритного обладнання, налаштовані два тельфери різною вантажопідйомністю. У перспективі тут також буде здійснюватися виробниче навчання, підготовка, атестація та ресертифікація персоналу, а також вестиметься діяльність з модернізації систем контролю.

«Новостворений технічний центр дозволить локалізувати всі системи контролю металу. Цим самим створяться умови для вивільнення місця з метою оптимізації виробничих процесів різних напрямків діяльності АЕС та термінів їх виконання. Вже цього року планується атестація персоналу на закритих тест-зразках за участю Шведського атестаційного органу SQC та представників Норвезького інституту енергетичних технологій IFE. У планах також – розпочати підготовчі роботи з модернізації системи «ЦЩМ-SAPHIRplus». Це масштабна операція, для виконання якої, відтепер, відчинені двері нової будівлі СКМ», – підсумував заступника начальника відділу.

За матеріалом РАЕС

Залишити відповідь