На дуб повісили на ланцюгу пам’ятний знак

ПроСВІТ, На здоров'я
17/07/2020, Leave a comment

Реліктовий дуб-велетень на вул.Радянській в Кобрині прикрасили ланцюгом з пам’ятною дошкою. На ній – текст з коротким описом пам’ятки природи і QR-код, за яким можна отримати більш детальну інформацію про дерево.

За оцінкою фахівців, дубу не менше 360 років. Відомостей про те, як він опинився в центрі міста, немає. З’явившись в середині XVII століття, дуб бачив древній Кобринський замок і міську ратушу, регулярні ярмарки, які проходили в декількох кроках від нього.

Він переніс практично всі війни, які проходили за чотири століття, в тому числі дві світові, горів у міських пожежах. А в історії Кобрина було кілька випадків, коли дерев’яна міська забудова горіла дотла. Дуб не тільки вистояв, а й перебуває в чудовому стані“, – розповіла директор Кобринського військово-історичного музею імені О. В. Суворова Олена Бабенко.

Фото газети "Кобринскi веснiк"

Обхват стовбура біля основи дуба – більше 500 см. Дерево розташовується на тротуарі і займає велику його частину: пішоходам часом важко розминутися у велетня.

Цей дуб давно просився на включення в список меморіальних об’єктів, рекомендованих для історико-культурного показу і відвідування. Тепер він, безумовно, буде включений в один з туристичних маршрутів міста“, – зазначив заступник голови райвиконкому Валентин Трубчік.

Відкриття пам’ятного знака заплановано на вечір 17 липня під час святкових заходів на честь Дня города.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь