Новий літотріптор дозволяє досягнути результату за 1-2 сеанси

ПроСВІТ, На здоров'я
08/11/2020, Leave a comment

За рахунок обласного бюджету були реконструйовані приміщення на сьомому поверсі в головному корпусі Берестейської обллікарні. На це було направлено 376,5 тисяч рублів Міністерство охорони здоров’я придбало німецького літотріптор  вартістю понад 450 тисяч євро. Це повністю інтегрована урологічна робоча станція. Завдяки унікальній технології фокусування ударної хвилі обладнання можна використовувати в 1,5 рази ефективніше попереднього апарату. Тобто результат в лікуванні сечокам’яної хвороби досягається після 1-2 сеансів дроблення тоді як раніше потрібно було 2-3 сеанса.

“Апарат з 5 листопада почав працювати в тестовому режимі, ми вже пролікували кілька пацієнтів. З огляду на те, що лікарі ще освоюють обладнання, процедура дроблення триває 80-90 хвилин. Час буде зменшуватися в міру набуття фахівцями навичок. Думаю, тижнів півтора-дві будемо працювати в тестовому режимі “, – каже головний лікар обласної клінічної лікарні Олександр Карпіцкій.

В урологічних відділеннях обллікарні щорічно проходять лікування близько 1,6 тисячі пацієнтів з сечокам’яною хворобою. “З огляду на зростання захворюваності на 5% щорічно, очікуємо збільшення числа тих, хто потребуватиме дистанційної або контактної літотрипсії. Причому до 47% пацієнтів проходять лікування методом саме дистанційної ударно-хвильової літотрипсії“, – пояснив Олександр Карпіцкій.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь