Обержний оптимізм. Відновила планову роботу частина відділень обллікарні

ПроСВІТ, На здоров'я
02/11/2021, Leave a comment

У Берестейській обласній клінічній лікарні з 1 листопада відновлюють планову роботу кардіохірургічне та кардіореанімаційне відділення, які раніше перепрофільовані для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом.

Рішення ухвалено за погодженням із головним управлінням з охорони здоров’я Берестейського облвиконкому. Кардіохірургія – одне з відділень, яке повністю укомплектоване кисневими точками для подачі кисню пацієнтам. На час піку, коли був значний підйом захворювань, ми його перепрофілювали. Власне, на ковід воно попрацювало дещо більше трьох тижнів. Зараз ми бачимо, що помітно невелике зменшення темпів зростання кількості пацієнтів – і по нашій лікарні, і по місту, тож вирішили відновити планову кардіохірургічну допомогу”, – пояснив головний лікар лікарні Олександр Карпицький.

Госпіталізація пацієнтів із серцевими патологіями розпочнеться вже розпочалась. За вихідні дні проведено обробку двох відділень. Планується, що найближчими днями кардіохірурги розпочнуть роботу.

Передбачається, що цього тижня також відновить роботу у звичайному режимі пульмонологія, а протягом десяти днів – і торакальне відділення. Із семи додатково розгорнутих у клініці під ковидних хворих відділень залишиться три. Вони відносяться до так званої другої лінії, де хворі перебувають на лікуванні.

На сьогодні у нас розгорнуто 18 реанімаційних ліжок, усі вони зайняті. До лікарні привозять тяжких хворих з усієї області. Середній вік пацієнтів – люди віком від 60 років. Є діти (від немовлят і старші), молодь, але превалює все-таки цей вік. І ускладнень протягом хвороби більше у людей, які страждають на цукровий діабет, ожиріння, із серцевими проблемами“, – доповнив Олександр Карпицький.

Крім обласної клінічної лікарні стаціонарна медична допомога пацієнтам з COVID-19 та пневмонією у регіоні надається у Берестській центральній міський лікарні, Берестейській міській лікарні №1, барановичських міських лікарнях №1 та №2, Пинській центральній міськлікарні, обласних протитуберкульозному та шкірвен диспансерах. Вагітних, породіль та породіль з інфекцією COVID-19 приймає Берестський обласний пологовий будинок, діти госпіталізуються до обласної дитячої лікарні. Перепрофільовано відділення під лікування пацієнтів із COVID-19 у всіх центральних районних лікарнях.

За матеріалом БелТА

 

Залишити відповідь