Повчальна мудрість

ПроСВІТ, На здоров'я
22/04/2021, Leave a comment

В Біловезькій пущі є сірі хижаки – вовки, а є милі і рожеві квіти – вовчі ягоди. Їх же звуть вовче лико, вовчий ікло, вовчий перець, вовчий плющ, вовчатник, дубочок, перець дикий. Все це народні назви або Daphne mezereum L., що вказують зовсім не на те, що вовк лікується його корою, квітами або плодами. Народ здавна пов’язує з вовком все зле, небезпечне і смертельне, тому і чагарнику дісталися ці вовчі епітети, які прямо вказують на отруйність ягоди. 

Вовче лико не просто небезпечне, воно ще і дуже привабливий – запашні яскраво-рожеві квіти притягують до себе увагу в голому, ранневесіньому лісі. Такі квіти відразу хочеться зібрати в букет або, як мінімум, понюхати. Через приємний запах його також називають лісової бузком, але один лише аромат цих квітів може викликати головний біль, а ягоди – сильно отруйні, без шкоди для себе їх можуть споживати лише деякі види птахів. Отруйні всі частини чагарника. Навіть в корі чагарнику, особливо навесні, міститься велика кількість токсичних речовин. Незрозуміло, яким чином в старовину вовче лико використовували для плетіння жіночих капелюшків і різних побутових виробів.

Народна мудрість, що попереджає нас про смертельну небезпеку. Уникнути отруєння дуже легко – не рвіть ні квітів, ні ягід.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь