Праонука маршала планує приїхати до Берестя

ПроСВІТ, Новини
11/05/2021, Leave a comment

Біографам вдалося розкопати метрику, з якої виникає, що мати маршала Рокосовського походить з Берестейщини. Крім того тут же народився 3-го (за новим стилем 15-го) вересня 1889 хлопчик Костянтин, син дворянина Ксаверія Вікентійовича (католика) і його дружини Антоніни Іванівни (православної), а на наступний день був хрещений в Свято-Троїцькій церкві в Телеханах.

Інформацію прокоментувала журналіст-міжнародник Аріадна Рокосовська, праонука маршала Радянського Союзу, двічі Героя Радянського Союзу Костянтина Рокосовського:

– Сказати, що це сенсація – нічого не сказати. Справа в тому, що, кажучи відверто, ми ще не зовсім впевнені, що це дійсно так. Я думаю, тут ще треба розбиратися і працювати в цьому напрямку. Те, що стосується дати народження прадіда, тут більше питань, ніж відповідей завжди було. Знахідка, яку зробили в архіві в Телеханах, – це єдиний документ (не зі слів прадіда), який існував, тобто об’єктивний. Ми можемо побачити, що хтось інший щось повідомляє про нього.

До цих пір вважалося, що він народився в 1896 році у Варшаві. Він сам так писав до того, як став двічі Героєм Радянського Союзу. Рік трохи змінювався. Коли він йшов у армію, то написав 1894 рік. Не виключено, що у нього, можливо, був якийсь документ, інакше я не знаю, як без документів могли прийняти в армію. Якщо це так, то, можливо навіть, що правильний рік 1894 й.

Але що бентежить в Телеханах, коли я почула про це, я сама подумала: чому ж ми самі щось там не шукали, бо це дійсно виглядає природно. Що дає ця знахідка? Вона дає нам інформацію про те, що батьки прадіда, мабуть, познайомилися в Телеханах, вони, очевидно, жили там в цей момент. Батько прадіда Ксаверій, очевидно, навіть працював на скляному заводі, який знаходився в Телеханах. Це вже для нас революційне повідомлення. Ми тепер знаємо, де вони познайомилися, де у них народилася одна дитина. Але є підозра, що ця дитина пізніше померла, а потім назвали так ще одну дитину, вже мого прадіда. Може бути і ні.

Але в будь-якому випадку ми для себе зробили висновок, що нам потрібно їхати в Телехани, в архіви, і дивитися там записи за 1894 і 1896 роки. Не виключено, що вони весь цей час жили там, тому що вже Олена Рокосовська (наймолодша сестра) точно народилася у Варшаві в 1898 році, але не виключено, що прадід ще народився в Телеханах. Треба це дивитися і перевіряти.

Розумієте, є запис, це єдиний перший запис. Я була б щаслива, якби з’ясувалося, що прадід народився в Телеханах, бо я обожнюю Білорусь і прадід дуже любив її. Це така чудова країна, чудова, героїчна, багатостраждальна. Було б так здорово, якби з’ясувалося, що він народився в Білорусі. Я була б дуже рада, але ці сім років трохи бентежать.

У мене була думка поїхати перед 22 червня, тому що я дуже люблю Берестейську фортецю, там приголомшливий, що розриває душу музей. Думаю про те, щоб поїхати в кінці червня, 22 червня приїхати до Берестя. Зараз буде кругла річниця, 80-річчя з моменту початку війни, звернутися в архів. Подивимося, точно поки не можу сказати.

За матеріалом СТВ

Залишити відповідь