Проти організаторів вшанування “Бурого” порушено кримінальну справу (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
11/03/2021, 2 коментарі

Прокурор Берестя порушив кримінальну справу за фактом вчинення групою осіб умисних дій, спрямованих на розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ворожнечі за ознакою національної, релігійної, мовної приналежності, і здійснення навмисних дій по реабілітації нацизму по ч.3 ст.130 Кримінального кодексу“, – повідомили в прокуратурі Берестейської області.

28 лютого в приміщенні, орендованому КОУ “Берестейський форум польських локальних ініціатив” та ТОВ “Польська школа” проведено захід за участю неповнолітніх та молоді. “Одягнені в національну форму польської скаутської організації молоді люди виконували пісні, читали вірші на славу військових злочинців, в тому числі Ромуальда Райса, відомого на прізвисько Бурий“, – пояснили в прокуратурі.

Кримінальну справу направлено для організації розслідування в управління Слідчого комітету по Брестській області. Також обласна прокуратура зажадала посилити контроль за діяльністю організацій, що надають культурно-освітні услугі.

Нагадаємо, в 2017 році парламент Республіки Білорусь гостро зареагував на проведення в Гайнівці “Маршу проклятих вояків”, оскільки серед інших він був присвячений воякам капітана Ромуальда Райса псевдонім “Бурий”, причетним до розстрілу цивільного населення регіону.

2 thoughts on “Проти організаторів вшанування “Бурого” порушено кримінальну справу (ВІДЕО)”

Залишити відповідь