Районна лікарня збільшила можливості комп’ютерної діагностикі (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
20/02/2021, Leave a comment

У Березовській центральній районної лікарні імені Є.Вержбицького відкрили кабінет комп’ютерної томографії. Томограф марки Siemens придбаний за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку з метою боротьби з COVID-19. Це один з 25 КТ-апаратів, закуплених для Білорусі.

Подібна програма опрацьовується з Азіатським банком інфраструктурних інвестицій, направляється в республіканський бюджет, щоб максимально оснастити районні центри. Береза ​​знаходиться між Берестєм і Барановичами, поруч проходить траса М1. З’явилася можливість робити дослідження без переїзду в інше місто. Це вкрай важливо“, – підкреслив заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Чередниченко.

Томограф дозволяє побачити весь організм людини: головний мозок, органи грудної та черевної порожнини, кінцівки. Апарат робить 64 зрізи.

Безумовно, доступність і якість обслуговування жителів району значно збільшаться. Раніше доводилося транспортувати пацієнтів для дослідження на КТ до Берестя, Баранович або Дорогичиня. Тепер можемо проводити дослідження в найближчі терміни і виявляти якісь патології. Природно, це підвищує ефективність лікування. Місця райони теж зможуть відправляти до нас людей на діагностику“, – каже завідувачка рентгено-діагностичним відділенням Березовської лікарні Світлана Полякова.

Комп’ютерний томограф дозволяє діагностувати захворювання на більш ранніх стадіях. Особливо це важливо для виявлення онкологічних пухлин, порушень системи кровообігу, уражень легенів, в тому числі коронавирусной інфекцією. Комп’ютерні томографи планується придбати також для Барановицького онкодиспансеру, Лунінецької центральної районної лікарні та Пинської центральної лікарні.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь