Родина розводить пав

Віктор Місіюк, На здоров'я
11/10/2020, Leave a comment

Дванадцять років тому брестчане Василь і Галина Калюшікі вирішили, що міста з його беско кінцевого шумом і суєтою, з них вистачить. Залишивши упорядкований будинок в Бересті, подружжя купило невелику садибу в тихому селі Лозиця Малоритського району і перетворили її в казковий рай, де на волі гуляють павичі, в палісаднику щипають траву індички, а в загоні пасуться вівці.

Пан Василь – в минулому водій-далекобійник, який за кермом автомобіля провів 55 років свого життя, об’їздив весь Радянський Союз. Доставляв він різні вантажі на Чукотку, в Норильськ, Магадан, Владивосток. Пані Галина тридцять років відпрацювала лаборантом на водоканалі в Бересті. 13, вересня вони відзначили «золоте» весілля.

Цю садибу з іншою ніяк не переплутати. На деревах, винограднику велично розсілися павичі, інша частина граціозних птахів важливо гуляє по двору. Поблизу щипають траву індики. Справжня ідилія, створена працьовитими руками. Зараз на подвір’ї Калюшіков 12 павичів. Самим молоденьким від роду три місяці. Займатися розведенням екзотичних птахів господар став кілька років тому. А почалося з того, що одного разу чоловік обміняв баранчика на павича, зробивши бартерну угоду з одним знайомим.

Виявилося, що пав розводити зовсім не складно, – каже пан Василь. – Це на вигляд вони такі горді, царствені і неприступні птиці. Насправді, пернаті дуже швидко акліматизуються і зовсім невибагливі в їжі. Легко переносять наші зими, а їдять те ж, що і звичайні кури.

 До слова, павичі вважаються одними з найкрасивіших птахів на землі. Колись ці граціозні красені служили прикрасою замків і палаців царствених осіб. У Стародавній Греції і Римі павичі ототожнювалися з величчю, духовним перевагою. 

Пан Василь своїх пернатих красенів дуже любить. Годує їх з рук, доглядає за пташенятами. Павичі постарше ночують в сараї, а ті, що молодші, розмістилися в вольєрі. Днем птахи гуляють по двору, де відчувають себе повноправними господарями. Дуже люблять ласувати виноградом, а потім відпочивають в альтанці, яку змайстрував господар. Павичі дійсно надзвичайно красиві. У самців шикарний хвіст, а на голові – «корона». Діаметр розкритого віялом хвоста дорослої птиці – 3 метри. Шикарний хвіст прикрашений «очима», голова павича яскраво-синього кольору, спина – золотиста. До кінця літа птахи линяють, втрачаючи чудові пір’я, які можна використовувати для декору. Самки, або як їх ще називають – пави, виглядають набагато скромніше. Оперення у них не таке яскраве, швидше за все сіро-бурого кольору, але витонченості і граціозності їм не позичати. У цих неймовірних птахів, мабуть, є тільки один-єдиний мінус – це різкий звук, схожий на котяче нявкання, який видають павичі під час шлюбного періоду або коли їм загрожує якась небезпека.

Як вважає подружжя, розводити пав – задоволення дороге і малоприбуткове. Один павич коштує від 200 рублів. Щоб виростити птицю, потрібен час. Статевого дозрівання самці досягають тільки до трьох років. Правда, живуть павичі довго. При правильному догляді – до 30 років.

Пав в основному купують заможні люди для прикраси садиб, – розповідає господар. – Правда, павине м’ясо вважається делікатесом через свій найніжніший смаку. Але хіба таку досконалу красу можна їсти? Для цих цілей розводимо індиків. До речі, вони з павами дружать.

Для ведення особистого підсобного господарства подружжя взяло в оренду півтора гектара землі. Займаються вівцями, вирощують овочі. На своїй ділянці в цьому році Василь Михайлович заклав алею зі ста волоських горіхів.

Щоб нащадкам було що після себе залишити, – скромно каже чоловік.

За матеріалом Заря

 

Залишити відповідь