Свідчення міліціонерів і випадкового свідка

ПроСВІТ, Новини
19/02/2021, Leave a comment
В рамах розслідування масових заворушеннях 10 серпня 2020 року у суді Московського району Берестя 16 лютого давали свідчення близько тридцяти співробітників міліції. Всі вони говорили приблизно одне й те саме: протестуючі кидали в них каміння, палиці, пляшки, тротуарну плитку, інші предмети. Поводилися агресивно, нецензурно висловлювалися, пропонували опустити щити і перейти на бік народу. Деяких міліціонерів закидали слоїками з фарбою або … зі сметаною. Ніхто з них, судячи з розповідей, серйозно не постраждав.

«Увечері 10 серпня я ніс службу в районі вулиці Леніна. Близько 21-ї години нам надійшла команда висуватися в район перетину Машерова і бульварів. Завдання було в тому, що відтіснити агресивний натовп в сторону Кобринського моста, що ми і зробили. У мене летіло багато предметів. Одна палка потрапила мені в плече, кілька каменів потрапили в мене, врятував бронежилет. Ще кілька ударів прийшлося в захисний шолом, від чого він пошкодився », – повідав в суді потерпілий Калиновський.

На питання прокурора, чи були дії протестуючих узгодженими, хто-небудь їх координував, або вони діяли хаотично, він відповів:

«Так, їх координували. Такий висновок я зробив на підставі того, що камені і інші предмети вони кидали організовано, як ніби по команді. А кілька людей щось показували жестами».

Подібні відповіді давали і інші потерпілі. Ніхто з потерпілих не сказав, що впізнає в комусь з обвинувачених людину, яка кидала в нього предмети.

Потерпілий Крень розповів:

«Ми з двома колегами приїхали в район вулиці Нафтовий на УАЗі, щоб розібратися, що там відбувається і організувати охорону громадського порядку. На під’їзді до проспекту Машерова потрапили в пробку. Ззаду відчув, як хтось вдарив в машину якимись предметом. Я вийшов, щоб подивитися. І в цей момент на автомобіль обрушився град каменів. Її натовп почав розгойдувати.

Я слідом за командиром швидко схопився і намагався сісти в машину. Ми мали намір виїхати в більш безпечне місце. Але мене хтось утримував за руку. У УАЗ в цей час продовжували летіти каміння та інші предмети. У ньому виявилися розбиті стекла. На нашу адресу сипалися погрози і нецензурну лайку. Нам все ж вдалося виїхати. Потім я побачив, що при мені немає рації. Її мені повернули через день в слідчому комітеті. Де її виявили, мені невідомо».

Серед потерпілих був і один цивільний, звичайний мешканець міста на прізвище Савчук, який повертався додому з гостей, разом з дружиною і шестимісячним дитиною. Його версія інциденту з УАЗом, в ході якого постраждав його особистий автомобіль, дещо відрізняється:

«Нам треба було дістатися на Схід з вулиці Папаніна. Ми хотіли виїхати на Гоголя, потім на Машерова. Але на Гоголя нас загорнув екіпаж ДАІ, вони сказали, що рух перекрито, і направили нас через Нафтову.

Там, біля «Альтаїр», ми вперлися в міліцейський УАЗ. Я бачив, як натовп намагається витягти співробітника міліції в машину, звинувачуючи його в тому, що він хотів когось затримати. Після того, як я почув хлопок, з високою часткою ймовірності це була шумова граната, побачив, як в сторону «Альтаїр» бігло багато людей явно в шоковому стані. Було видно, що їм дуже страшно.

Мій автомобіль був оточений цими людьми, які, мабуть, намагалися, відбити когось від міліції. Двері УАЗа то відкривалася, то закривалася. Коли міліціонери все ж запхали в «бобік», в нього полетіло каміння, одне з яких, мабуть, зрикошетив і вдарилося в ліві двері моєї машини, від чого вона отримала пошкодження. Я дуже злякався за свою сім’ю, різко натиснув на газ і ми змогли виїхати».

За словами потерпілого, він не збирається висувати претензії ні до кого з обвинувачених, принаймні, якщо в суді не буде доведено вину когось із них у пошкодженні його машини.

За матеріалом Перший регіон

Залишити відповідь