Серійний гаражний крадій отримав п’ять років колонії посиленого режиму

ПроСВІТ, Новини
22/12/2020, Leave a comment

У листопаді поточного року за звинуваченням в скоєнні 8 крадіжок в гаражах на території Берестя, у великому розмірі, перед судом постав 56-річний непрацюючий житель міста.  Протягом року чоловік виносив з гаражів набори будівельних інструментів і пристосування для ремонту автомобілів, побутову техніку, алкогольні напої і навіть продукти харчування (в одному випадку – близько 0,5 тонни м’ясних виробів). Крадій проникав в приміщення шляхом підбору ключа або пошкодження замка на гаражних воротах. Сума викраденого ним майна склала понад 42 тисяч рублів.

11 січня 2020 року крадіж сталася в гаражному кооперативі на вул. Генерала Попова. Одним з гаражів там спільно користувалися троє берестян. Як завжди, вранці вони закрили ворота, а коли повернулися на наступний день, виявили пропажу майна.

Були викрадені два телевізора «Самсунг», автомобільні диски та шини, алкогольні напої. Як потім з’ясувалося, злодій відкрив замок викруткою, виніс дві коробки з телевізорами і сховав поруч зі сміттєвими контейнерами, потім повернувся і забрав ще 4 колісних диска до автомобіля, 4 шини і приховав там же … Щоб перевезти все викрадене до місця проживання, орендував у знайомих мінівен.

Винним чоловік визнав себе тільки по цьому епізоду.  Виявлене у нього під час обшуку майно нібито набував в 2019-2020 роках для власних потреб на авторинку, а згодом деякі інструменти продавав, бо з кінця 2019 роки не працював і мав потребу в грошах. При цьому не міг сказати, у кого конкретно, коли і за якою ціною це купувалося.

За інформацією старшого помічника прокурора Берестя Марини Тарасюк, за місцем проживання чоловіка в провулку Добром було вилучено 98 найменувань різних предметів. Здебільшого це будівельний інструмент: болгарки, дрилі, набори інструментів в ящиках. На багатьох інструментах були видалені ідентифікаційні ознаки – серійні номери. Потерпілими були упізнані 30 предметів з характерними ознаками або самостійно внесеними конструктивними змінами.

Гаражні кооперативи, де чоловік неодноразово бував, розташовані в безпосередній близькості від місця його проживання (вул. Папаніна, Генерала Попова, Фортечна і Червоногвардійська), спосіб розтину замків однотипний . Свідки підтвердили, що допомагали перевозити викрадене майно, хтось брав в якості подарунка інструмент або допомагав з реалізацією.

Суд Московського району Берестя визнав чоловіка винним у таємному викраденні майна (крадіжці) повторно, у великих розмірах і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років в колонії посиленого режиму зі штрафом 5400 рублів.

За матеріалом Вечірній Бересть

Залишити відповідь