Соколині історії. Дванадцятий сезон (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
27/03/2021, 2 коментарі

Справжнє реаліті-шоу транслюється з двох гнізд “червонокнижних” боривітрів на висотці в Бересті  вже 12-й сезон.

– Обставини кожен раз можуть змінюватися , – пояснює редактор  ” соколиних стрімів”  Дмитро Вінчевський . – В деякі роки була справжня «Санта-Барбара», коли один самець постачав провізією два гнізда, і навпаки, коли на одному гнізді іноді несподівано зустрічалися два самця, які доглядали за однією самкою і забезпечували її кормом. Погода і доступність видобутку відрізняються в різні роки, а від цього залежить фізіологічний стан самок, кількість сформованих для відкладання яєць і час їх відкладання. Наступні три місяці не будуть нудними для глядачів.

У Бересті облік боривітрів регулярно ведеться з 2005 року, і за цей час кількість гніздових в місті соколів збільшилася з 30 до 65-70 пар. Самі боривітри гнізда не будують, а займають гнізда інших видів або різні ніші на технічних поверхах багатоповерхових будинків (вентиляційні отвори горищ і шахт ліфтів). У Бересті ці соколи в основному займають вентиляційні та декоративні ніші в багатоповерхівках. З двох таких ніш і ведеться стрім.

Одна ніша вже зайнята парою соколів, а інша до сих пір використовується як місце зустрічей і ночівель сизих голубів. На заселеному гнізді можна спостерігати, як самець робить «ритуальні підношення» видобутку самці. У цих маленьких соколів самці добре відрізняються від самок. Забарвлення у обох статей яскраве.

Там час від часу сидить в ніші, зрідка поглиблює гніздову ямку. Цікаво, що кількість яєць залежить від кількості здобичі, які приносить самець, і її розміру, тобто від того, наскільки добре він її годує в цей період. Боривітер харчується дрібними гризунами, птахами, ящірками і навіть великими комахами.

Як спостерігати за гніздами, щоб було цікаво і собі і іншим

Користувачі сайту “Птушкі Штодн” мають можливість зробити скріншот або записати шматок відеотрансляції і поділитися цими моментами в коментарях. На сторінці трансляції досвідчені орнітологи коментують те, що відбувається в гнізді і відповідають на питання глядачів. Виходить своєрідний літопис сімейного життя. Минулого року перше яйце було відкладено 6 квітня, перше пташеня вилупилося 9 травня, а останні пташенята покинули гніздо в кінці червня.

Трансляції можна відмотувати на 12 годин тому, щоб самостійно знайти цікаві моменти.


За матеріалом Зелений портал

2 thoughts on “Соколині історії. Дванадцятий сезон (ВІДЕО)”

Залишити відповідь