Спарасис кучерявий

ПроСВІТ, На здоров'я
13/09/2021, 1 Comment

Жителька села Нові Червища Камінь-Коширського району Марія Салівончик знайшла у лісі рідкісний гриб, занесений до Червоної Книги України. Знайшовши в інтернеті світлини із подібними зображеннями, вона вирішила, що це грифола кучерява. Але насправді гриб більше схожий на спарасис кучерявий. У народі його називають заяча капуста або грибна капуста.До речі, минулого року цього гриба уже знаходили в межах Полицівського лісництва.

Цей гриб насправді є їстівним у молодому стані і його навчилися вирощувати в штучних умовах. На смак гриб-цар, як ще його називають, кажуть, досить непоганий: має приємну ніжну консистенцію м’якоті і особливий горіховий запах.

Зазвичай він трапляється рідко. А тому у багатьох країнах охороняється законом. До Червоної книги України він занесений зі статусом «зникаючий».

Як зазначається в довідковій літературі, росте спарасис із серпня до кінця вересня у хвойних лісах, на корінні або біля основи живих та сухостійних стовбурів, на пеньках дерев хвойних порід, сосен, ялин, ялиці. В Україні зустрічається на Лівобережному та Західному Поліссі, а також в Карпатах.

Нагадаємо, в мережі періодично викладають фотографії грифоли кучерявої зроблені в лісах Шацького Поозер’я, одним з таких похизувалася викладачка Шацького лісового коледжу Катерина Прасюк.

За матеріалом Полісся

1 thought on “Спарасис кучерявий”

Залишити відповідь