Суд визнав винними організаторів звалища свинцевої золи

Віктор Місіюк, Новини
31/01/2021, Leave a comment

Індивідуальні підприємці з Берези Дмитро Рудський і Сергій Жукович з травня 2015 року по червень 2017-го вони розміщували на території колишнього асфальтного заводу в селищі Зелений Бір Івацевицького району небезпечні відходи, які надавало їм для переробки підприємство «Белінвестторг-Сплав». Свинцева зола є особливо небезпечним видом відходів.

Поруч із селищем відходи пролежали більше двох років, хоча місцеві жителі неодноразово вимагали прибрати небезпечне звалище. Проблема почала вирішуватися тільки після того, як цим питанням зайнялися противники будівництва в околиці Берестя акумуляторного заводу.

Ліквідувати незаконне звалище свинцевою золи почали в кінці червня 2018 року. Всього з Зеленого Бору вивезли близько 14 тисяч тонн свинцевої золи. Компанії «Белінвестторг Сплав» довелося витратити на ліквідацію звалища близько 2 мільйонів доларів.

Підприємців оголосили в розшук коли стало відомо про затримання влітку 2019 року власника «Белінвестторг-Металу» і тепер уже колишнього власника заводу акумуляторних батарей в околиці Берестя Віктора Лемешевського.

21 січня рішенням суду Березовського району визнав Дмитра Рудського і Сергія Жуковича визнані винними в порушенні правил безпеки при поводженні з небезпечними відходами (зола свинцева), що спричинило умисне заподіяння шкоди у великому розмірі, і в шахрайстві, здійсненому повторно, групою осіб, в особливо великому розмірі. Крім цього, Жукович визнаний винним в пособництві в ухилянні, а Рудська – в ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі.

Сергій Жукович засуджений на 6,5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму, Дмитро Рудська – на 4,5 року позбавлення волі. Обом буде зараховано перебування під вартою з 27 червня 2019 року.

За матеріалом mybrest.by

Залишити відповідь