Учителька літератури проходить про кримінальній справі за наклеп (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
10/03/2021, Leave a comment

Про порушення кримінальної справи Олена Миколаївна дізналася В середині лютого вчительку російської мови і літератури з майже 30-річним стажем однієї зі шкіл міста Янова Олени Пуцикович викликали на бесіду до Слідчого комітету. Приводом для розгляду став її коментар з репоста статті в телеграм-каналі про співробітника Янівського райвідділу, який нібито знімав на відеокамеру учасників протестних акцій у Бересті. Пізніше в справі з’явився і ще один потерпілий – міліціонер з Дорогичиня.

Ще в грудні минулого року до мене прийшли з оглядом міліціонери, які проводили перевірку з цього посту. Вони вилучили всі мої гаджети. 4 березня до мене знову прийшли, але вже з обшуком в рамках кримінальної справи. Сказали, що будуть шукати заборонену символіку. На цей раз нічого не вилучалося, – каже учителька.

18 лютого на каналі Міністерства внутрішніх справ в YouTube з’явилася інформація про те, що підозрювана у скоєнні кримінального злочину розповсюдила в «деструктивному телеграм-каналі» завідомо неправдиві і ганьблять відомості щодо співробітників міліції. Зазначалося, що раніше жінка 14 разів притягалася до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, участь в несанкціонованих заходах і непокору. Новина про кримінальну справу швидко рознеслася по Яново, хоч в прес-релізі МВС ім’я та прізвище вчительки не вказувалися.

За наклеп Кримінальним кодексом передбачає штраф, виправні работи, арешт або до трьох років обмеження волі.

Наклеп – це поширення завідомо неправдивих відомостей. У мене на той момент були підстави вірити написаному. Крім того, один з потерпілих раніше свідчив проти мене на судах по 23.34 КоАП. Тому у мене були підстави вірити інформації зі статті, яку я переслала в групу, – повідомила Олена Пуцикович.

З пред’явленими звинуваченнями педагог не згодна.

Поки що працюю в школі. Що буде далі – не знаю, але ілюзій якихось з приводу кримінальної справи нема, – каже вчитель. В 2020 році році Олена Пуцикович отримала штрафів на 100 базових величин (2700 рублів) за участь в акціях протесту і непокори. Останній раз за прогулянку по місту з біло-червоною парасолькою.

За матеріалом tut.by

Залишити відповідь