Шпигун завдання не виконав

ПроСВІТ, Новини
20/10/2020, Leave a comment

Житель села Самари орієнтовно в лютому-березні 2019 року, перебуваючи в місті Бересті, добровільно погодився усно та письмово працівнику відділу Комітету Державної Безпеки на конфіденційне співробітництво. Чоловік мав збирати й надавати інформацію про систему охорони державного кордону та особовий склад підрозділів Державної прикордонної служби України на ділянці кордону в межах Ратнівського району.

9 березня 2019 року працівник Комітету державної безпеки Республіки Білорусь, через текстове повідомлення поставив самарівцю завдання зібрати та передати йому відомості про особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Інформацію «шпигун» повинен був передавати під час особистих зустрічей на території Республіки Білорусь, у заздалегідь обумовлених місцях.

Однак, чоловік вирішив добровільно здатися і розповісти про угоду українським правоохоронцям, адже, як відомо, документи, які просив його принести працівник спецслужби, становлять державну таємницю і можуть завдати шкоду обороноздатності країни.

В підготовчому судовому засіданні Луцького міськрайонного суду Волинської області, захисник обвинуваченого подав письмове клопотання про звільнення свого клієнта від кримінальної відповідальності на тій підставі, що він так і не виконав завдання і добровільно здався. Суд клопотання задовольнив.

За матеріалом Район

Залишити відповідь