Як захистити черепашачу кладку

ПроСВІТ, На здоров'я
04/07/2021, Leave a comment

Члени Берестейського обласного відділення Охорони птахів Батьківщини разом із волонтерами  вирушили в розвідку по давно знайомим нам місцях на південному заході Берестейщини. Завдання непросте: знайти і захистити кладки болотяних черепах від розорення хижаками.

Є інформація, що до 90% і більше свіжих кладок можуть розорятися лисицями і бродячими собаками і іншою звіриною ще до вилуплення черепашат.

Болотяна черепаха. Фото Юрія Янкевича

У арсеналі екологів спеціальні металеві сітки з великими вічками, які будуть захищати свежі кладки. Сітки не дадуть хижакам дістатися до делікатесного вмісту кладок, але не завадять новонародженим черепашатам вибратися назовні після вилуплення.

Сітка для захисту черепашачої кладки. Фото Надії Терлецької

І ось ми на місці … Знайома піщана дюна серед лісу, покрита рідкісними злаками і іншим низькорослим різнотрав’ям – місце, де ми проведемо найближчий вечір в очікуванні дива, – продовження роду у древніх рептилій, – родичів динозаврів.

Яйця з кладки, розореної лисицями. Фото Олександра Сербуна

То там то сям валяються під ногами білі шкарлупки – сліди недавньої невдалої спроби гніздування. Трохи віддалік, на вершині кручі, знайшли і якимось дивом уцілілу частину кладки, майже розорену лисицею. Як так вона залишила недоїденою свою здобич? Можливо, її щось злякало … Проте, це шанс: тут же на місці прикопали яйця і вкрили сіткою. Тепер лисиці не добратися.

Болотяна черепаха. Фото Олександра Сербуна

Кілька дорослих самок, які намагалися знайти зручне місце, щоб «окопатися». Кілька волонтерів залишилися «сидіти в засідці», заделка спостерігаючи за процесом. Решта попрямували далі, прочесати прибережний периметр водойми.

В той вечір знайти більше бажаючих продовжити рід самок не вдалося. 

Якщо ви знайшли болотну черепаху, екологи просять не чіпати “червонокнижну” рептилію! Краще її сфотографувати, запам’ятати місце і відправити інформацію на адресу info@ptushki.org.

За матеріалом Охорони птахів Батьківщини

Залишити відповідь