Як погода впливає на зацікавлення туристів

ПроСВІТ, На здоров'я
01/05/2021, Leave a comment

Подорожі в рамках внутрішнього і зовнішнього туризму визначають багато факторів, основними з яких є: погодні умови, наявність вільного часу, фінансовий добробут громадян, ризики від поширення вірусу і ін..

Виходячи з накопичених даних про багаторічну динаміку туристичних прибуттів до Біловезькій пущі і метеоданих, можна припустити наступні залежності:

  • відвідуваність залежить від температурних умов
  • відвідуваність залежить від кількості опадів

Самоізоляція багатьох країн практично повністю зупинила міжнародний туризм, тим самим змінивши структуру відвідувань щодо територіальної ознаки. Беручи до уваги ці обставини, дані за 2020 рік у вибірці не використовувалися.

В ході розрахунків було визначено, що є позитивний кореляційний взаємозв’язок між відвідуваністю пущі і весняними температурами повітря. При цьому залежність більшою мірою простежується від середньої температури повітря і в меншій – від максимальних добових температур (82% і 79% відповідно).

При обробці даних було виявлено слабка негативна взаємозв’язок між відвідуваністю пущі і фактом випадання опадів (понад 0,6 мм/добу включно).
Таким чином, на мотивацію відвідати реліктовий ліс рівнинній Європи сильно впливає тепло, але в той же час дощ анітрохи не бентежить любителів дикої природи.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь