Єдина в країні жінка-оператор реакторного відділення

ПроСВІТ, Новини
31/05/2021, Leave a comment

Єдиною жінкою-оператором реакторного відділення в країні стала Дарія Папежук, котра після закінчення профільного вишу ­ Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» працевлаштувалась у реакторний цех №2  Рівненської АЕС.

Дівчина зізнається, що з дитинства мала схильність до точних наук, тому після 7 класу вступила до Херсонського обласного ліцею на профіль з поглибленим вивченням фізики та математики, закінчивши його зі срібною медаллю. Далі постав вибір, який виш та який напрям обрати. Батьки порадили вступати на спеціальність «Атомна енергетика» тому, що чітко усвідомлювали затребуваність і важливість професії атомника.

Під час переддипломної практики, яку Дарія проходила на Рівненській АЕС в хімічному цеху, молода фахівчиня отримала стартовий досвід: «Я змогла побачити усі виробничі процеси зсередини, зрозуміти як і чим «живе» колектив електростанції. У ході практики я доволі успішно пройшла психофізіологічне обстеження. Після практики остаточно усвідомила, що хочу пов’язати своє професійне життя з Рівненською АЕС. Власне, зрозуміла, наскільки це глобально, перспективно та важливо».

Після переддипломної практики Дарії Папежук запропонували посаду оператора реакторного відділення в РЦ-2 РАЕС. Це неабияк здивувало та водночас порадувало дівчину, особливо за можливість самореалізуватися та наданий кредит довіри.

Згодом Дарія мала зустріч з генеральним директором Рівненської АЕС та його заступником з персоналу, під час якої обговорювалися усі тонкощі майбутньої посади, нюанси та можливі складнощі, проте дівчину це не спинило.

Зараз Дарія Папежук проходить професійне навчання для допуску до самостійної роботи. Попереду ­ ще п’ять дуже важливих іспитів. Дарія зауважує, що у майбутньому планує не зупинятись на досягнутому. Прагне працювати, розвиватись й навчатись, йти якомога вище кар’єрними східцями, усвідомлюючи усю відповідальність та важливість обраного трудового шляху.

Варто зазначити, що увесь цей час молоду фахівчиню підтримувала близька для неї людина ­ Едуард Омельчук, який також працює на посаді оператора реакторного відділення реакторного цеху №1 РАЕС. Молоді люди є підтримкою та опорою один для одного у професійних та особистих починаннях.

За матеріалом 7 днів

Залишити відповідь