Інспектори МАГАТЕ встановили електронні печатки

ПроСВІТ, На здоров'я
16/02/2021, Leave a comment

На енергоблоках №№1, 2 Рівненської АЕС відбулась інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка здійснила контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в рамках міжнародної угоди та відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Інспектори Черасела Уржан та Сара По провели фізичну інвентаризацію ядерних матеріалів на енергоблоках №№1, 2. Фахівці здійснили перевірку свіжого ядерного палива у сховищі, перевірку відпрацьованого ядерного палива в басейні витримки енергоблоків та електронних печаток на транспортному каналі й ковпаку реактора енергоблоку №2. Також інспектори встановили електронні печатки на транспортний канал між басейном витримки та басейном перевантаження енергоблоку №1 та плити перекриття басейнів витримки енергоблоків №№1, 2.

Усі роботи виконувались за участю державних інспекторів Держатомрегулювання України на РАЕС – Віталія Малютяка та Ігоря Кубая. На дебрифінгу обговорили результати інспекційної перевірки та терміни проведення наступної. Як зазначив начальник лабораторії відділу ядерної безпеки РАЕС Віталій Шумик, інспекцію проведено у встановлені терміни, у повному обсязі та без зауважень.

За матеріалом РАЕС

Залишити відповідь