Аусвайси

Дмитро Кульбеда, Foto
27/04/2017, 11 коментарів

Видскановани аусвайси часу ДСВ. Зверху – моя прабабуся Тодося Пташиц, знизю – її дитина Люба Пташиц. Посвидчення Григория Пташица не заховалося. Невидомо,як і хто виришував питання з національністю.

11 thoughts on “Аусвайси”

 1. Олексій сказав:

  О як хутко змінюється національність!

   1. Віктор Місіюк сказав:

    Документ добрий приклад германської національної політики в Пинський окрузі: “Ивановский район”, “Удостоверение личности”.

 2. Дмитро Кульбеда сказав:

  Да, тут встає велика проблєма привязку любого документа до часу і обставин: шо робилося в тую пору і як.

  1. Віктор Місіюк сказав:

   Один з важливих в тій справі моментів-дата видачі. В 1942 році Яновський район в складі рейхскомісаріату Україна, а коли він ляснувся, то рештки в 1944 передані до герералбецірку Білорусь.

 3. Дмитро Кульбеда сказав:

  Коли рейхскомісаріату Україна вже не було, бецирк Білорусь ше був?так? де можна почитати про гете?

  1. Віктор Місіюк сказав:

   Саме так. Після того як Рівно було зайнято і фронт рушив далій на захід рейхскомісаріст Україна фактично перестав існувати. Гітлер мав видати 25 лютого 1944 року указ яким гебити Бересть, Кобринь, Пинськ, залишки гебітів Столин і Пєтріков передавались в “часове управління” до генералбецирку Білорусь. Номінально рейхскомісаріат Україна проіснував до 10 листопада 1944 року. На великий жаль монографій про історію тих територій нема, хоча тема цікава. Тому про національну політику того часу сказати щось тяжко. До прикладу, “Наше слово” в Бересті виходило без особливих змін до середини червеня 1944 року.

 4. Дмитро Кульбеда сказав:

  ясно. до визволення літом 1944 р. гетиї землі були вже під другею юрисдикциєю.яка адміністрация – така национальність.

  1. Віктор Місіюк сказав:

   У спрощеному вигляді може й так. По доброму , треба розбиратись з кожним випадком, визначати що було вирішальним у мотивах ( особиста позиція конкретної особи, директивний документ інші чинники).

 5. Сергей сказав:

  Ще в 1939 році за ці теріторіі Хрущов з Пономаренко ледь не побилися під кабінетом Сталіна. А Сталін зробив так, як завжди робили комуністи. Теріторіі з етнічним українським населеннєм віддали в склад Білорусі, а теріторіі з білоруським населеннєм в склад Украіни (повніч Черніговщини)

  1. Віктор Місіюк сказав:

   Національна політика Джугашвілі в регіоні ще один добрий приклад популістського характеру сталінських гасел! Навіть таких лівих соціалістів як Михайло Грота, Дмитро Рафалович, Федір Маслієвич, Семен Городничук, Яків Романюк, Стефанія Шокун партійні боси з “народної влади” не чули і слухати не хотіли.

Залишити відповідь